Буфон се завърна с невероятна игра
Friday, 14 January 2011 15:00

buffon5.jpgЗавръщането в игра на Буфон вече е факт. След седем месеца, стражът отново застана под рамката на вратата и помогна с изключително силни намеси отбора да надиграе Катаня с 2:0 на 1/8 финала за Купата на Италия и да се класира за следващата фаза. Точни за успеха на "бианконерите" бяха Милош Красич в 35-ата и Симоне Пепе в 54-ата минута. Така торинци се завърнаха на победния път, след двете поредни загуби в Серия А в последните си два мача.

Срещата започна с лек натиск на Ювентус, но гостите се отбраняваха добре и дори от време на време организираха интересни контраатаки.

В 18-ата минута "бианконерите" останаха без нападателя Лука Тони, който бе заменен заради контузия от Алберто Акуилани.

Втората част продължи в същия дух и Милош Красич още в 47-ата минута направи хубав самостоятелен пробив, но изстрелът му бе уловен от вратаря. В 54-ата минута обаче резултатът бе удвоен. Джорджо Киелини изведе Симоне Пепе и той не сгреши за 2:0. Три минути по-късно "бианконерите" вкараха и трети гол чрез Дел Пиеро, но той бе отменен заради засада. След това и Фелипе Мело опита силата на удара си от далечна дистанция, но вратаря се намеси добре и изби.

Постепенно темпото на игра спадна и гостите се възползваха за да пробват на два пъти рефлексите на Буфон, който обаче показа, че е запазил невероятната си класа и опази вратата си "суха". В крайна сметка "старата госпожа" заслужено стигна до успеха и чака следващия си съперник на 1/4 финала.

Ювентус - Катаня 2:0

1:0 Красич (35) 2:0 Пепе (54)

ЮВЕНТУС: Буфон, Сьоренсен, Бонучи, Киелини, Гросо (Григера 46), Красич, Мело, Маркизио, Пепе, Тони (Акуилани 16), Дел Пиеро (Мота 90)

КАТАНИЯ: Кампаньоло, Аугустин, Силвестре, Споли (Струмбо 89), Маркезе, Шака, Антенучи, Делвекио, Мартиньо (Пеше 76), Маскара (Гомес 74), Рикиути

Жълти картони: Маркизио (Ю), Силвестре, Споли (К)

Съдия: К. Русо

Стадион: "Олимпико", Торино

Last Updated on Wednesday, 19 January 2011 17:54