Юве победи Катания за Купата при завръщането на Буфон
Friday, 14 January 2011 02:14
catania_13gennaio2011.jpgЮвентус победи Катания с 2:0 като домакин и се класира на четвъртфиналите на турнира за Купата на Италия.

Двубоят започна в бавно темпо пред полупразните трибуни на стадион "Олимпико" в Торино. В началните минути играчите на Юве опитаха да притиснат своите опоненти в тяхната половина, но сицилианците бяха компактни и добре организирани в отбрана и лесно се справяха с тромавите Тони и Дел Пиеро. Само след петнайсетина минути игра първият получи контузия и бе заменен от Алберто Акуилани, който заигра като атакуващ халф зад капитана на "бианконерите".

Възпитаниците на Дел Нери продължиха да имат огромен териториален натиск и предимство във владението на топката, но опасните положения пред вратата на Кампаньоло липсваха.

Все пак в 23-а минута след статично положение Акуилани се измъкна от опита за изкуствена засада на гостите и се озова непокрит на позиция сам срещу вратаря. Юношата на Рома обаче, не успя да отиграе добре положението и подари топката на стража на Катания.

Десетина минути преди почивката Дел Пиеро нахлу в наказателното поле на гостите, направи няколко финта срещу бранител на Катания, след което с левия крак центрира на задната греда, където Милош Красич бе оставен непокрит. Сърбинът с мощен удар пробва да скъса мрежата - 1:0.

Две минути по-късно Дел Пиеро по прекрасен начин изведе Маркизио сам срещу вратаря, "Ил Принчипино" финтира Кампаньоло, но не успя да запази топката в очертанията на полето и тя излезе в аут.

И през втората част Юве започна уверено. В 46-а минута Красич дриблира през двама от защитниците на гостите и стреля от границата на пеналта, но Кампаньоло улови.

В 52-а минута след центриране от корнер и удар на Киелини с глава, Мартиньо спря топката с ръка пред голлинията, но странно защо реферът не отсъди дузпа в тази ситуация. Минута по-късно Дел Пиеро отново центрира от ъглов удар, Киелини с глава продължи топката към задна греда, където Симоне Пепе бе оставен непокрит и с воле заби втори гол за Юве.

До края на двубоя "бианконерите" изцяло доминираха, като Джанлуиджи Буфон нямаше почти никаква работа. В 65-а минута гол на Алекс Дел Пиеро бе отменен заради засада, въпреки че на повторение се видя, че при паса на Симоне Пепе, капитанът на "бианконерите" е на редовна позиция.

В последните десетина минути на срещата домакините дадоха инициативата на своя противник и играчите на Катания имаха два опасни удара към вратата на Юве, но и в двата случая Буфон прояви великолепната си класа и опази вратата си суха.

Така Ювентус прекъсна серията си от две поредни загуби и успя да продължи в следващата фаза на турнира за Купата на Италия.

winner.bg; снимка: juventus.com

Last Updated on Friday, 14 January 2011 02:19