Кошмарно начало на годината за Ювентус
Thursday, 06 January 2011 16:42

marchisio_parma_6gennaio2010_cover2.jpgОтборът на Парма разпиля с 4:1 като гост Ювентус в първи мач от 18-ия кръг на Серия "А".

Двубоят започна кошмарно за домакините - водещият реализатор на тима, Фабио Куалярела, се контузи още в 4-та минута и бе заменен от Амаури, който два месеца лекува контузия. След това имаше съмнения за дузпа срещу Милош Красич, но съдията замълча. В 17-та минута обаче, без въобще да се замисли, извади директен червен картон на Фелипе Мело, който ритна с бутоните в лицето Масимо Пачи от Парма. Така бразилецът напомни за чепатия си характер и развали отличните впечатления, които оставя с играта си през този сезон.

Юношата на Юве Себастиан Джовинко продължи да вгорчава следобеда за феновете на "Старата госпожа" и изведе "дуковете" напред в резултата в 41-ата минута, а 7 минути след това пак той направи резултата 0:2.

В 56-ата минута "бианконерите" се върнаха в мача с гол на Никола Легроталие, който отбеляза с глава след центриране от кронер, но попадение на Ернан Креспо от дузпа в 61-ата минута и на резервата Рафаеле Паладино в 90-ата направиха успеха на "дуковете" разгромен.

Така във втори пореден мач футболист на Ювентус, който е преотстъпен в Парма, носи успех на "дуковете" при гостуване в Торино. През пролетта на 2010 Давиде Ландзафаме мушна две попадения във вратата на торинци и донес победата с 3:2 на Парма. Днес Джовинко отбеляза два гола, а друг юноша на отбора - Рафаеле Паладино, се разписа за крайното 4:1.

Този мач сложи край на серията на Ювентус от 18 срещи без загуба.