Убедителен Юве срази Катания с 3:1
Monday, 06 December 2010 00:53
catania_5dicembre2010_cover2.jpgЮвентус победи Катания с 3:1 като гост в среща от 15-я кръг на Серия А.

Домакините от Сицилия започнаха вихрено двубоя и в първите петнайсетина минути действията на терена се развиваха в половината на Юве, като торинци трудно успяваха да си дадат повече от два поредни точни паса.

Играчите на Катания дори получиха добро полежие за гол в 23-а минута, когато Ледесма бе оставен непокрит в наказателното поле на гостите след центриране отдясно, но ударът на играча мина над напречната греда на Сторари.

Постепенно кавалерите на "Старата госпожа" започнаха по-уверено да владеят топката и десет минути преди почивката те стигнаха до гол. Сьоренсен изрита топката напред към Якуинта, който надбяга своя пряк опонент, нахлу в наказателното поле, малко вдясно от вратата, преди да центрира топката към точката на дузпата. Връхлитащият от задна позиция Симоне Пепе стигна до подаването и с десния крак шутира прецизно в долния ляв ъгъл на вратата на сицилианците - 0:1.

Две минути по-късно обаче, домакините изравниха след глупава грешка на Фабио Гросо, който вместо да изчисти една центрирана топка, я подаде на крака на Моримото и японецът матира Сторари с удар, пласиран в долния ляв ъгъл на стража.

В 42-а минута страничният рефер отмени чист гол за Ювенту. Красич нахлу по десния фланг и с остро подаване намери Куалярела на точката на дузпата. Нападателят на Юве отправи силен шут, като топката се удари в напречната греда и тупна зад голлинията, след което отново влзе в очертанията на терена. Реферите обаче, прецениха, че това не е попадение и оставиха играта да продължи. Точно минута преди последния съдийски сигнал Якуинта отново се пребори със своя персонален пазач, нахлу в наказателното поле и подаде на Куалярела. Бившият футболист на Наполи си нагласи топката на левия крак и с кинжален удар по земя прати топката в долния десен ъгъл, давайки отново преднина на "бианконерите".

След почивката Ювентус стартира с много самочувствие и ще в първите минути на втората част Красич пропусна чудесна възможност за трети гол. Пепе нахлу в пеналта отляво и шутира силно с левачката, вратарят отрази, като топката попадна в Красич, който с левия крак шутира над напречната греда.

В 58-а минута стана и шедьовърът на мача. Фабио Куалярела открадна топката от бранител на Катания и след това с параболичен удар от над 20 метра нападателят отбеляза второто си попадение в мача, пращайки топката в горния десен ъгъл на Андухар.

Дел Нери реши да придаде по-дефанзивен вид на своя тим и замени Акуилани със Сисоко. Така Ювентус прие играта в своята половина и до 80-а минута домакините натиснаха здраво своя опонент, но не успяха да създадат нищо повече от две-три мелета пред вратата на Сторари.

Десетина минути преди края на мача на терена се появи Алекс Дел Пиеро, който замени героя за торинци Куалярела. 36-годишният капитан на Юве раздвижи играта на своя отбор и в заключителните минути "бианконерите" имаха инициативата и пропиляха две добри голови възможности. Първо Красич отправи остро центриране за Якуинта, чийто удар с глава бе спасен от Андухар, а след това резервата Салихамиджич центрира отляво и Дел Пиеро с глава стреля покрай страничната греда.

В крайна сметка Ювентус записа изключително важна победа, която ги остави на трето място във временното класиране.

Last Updated on Monday, 06 December 2010 00:54