Ювентус се прости с Лига Европа в студа в Познан
Thursday, 02 December 2010 13:45

poznan_1dicembre2010_cover2.jpgЮвентус отпадна от евротурнирите след пето поредно равенство в група А на Лига Европа. "Бианконерите" направиха 1:1 срещу Лех в Познан при температура много под нулата и силен сняг. Домакините поведоха с гол на Рудневс още в 12-та минута. Якуинта изравни малко преди края, но това не помогна на "Старата госпожа" да вземе три точки от мача и да запази шансове за излизане от групата.

Треньорът на "бианконерите" Луиджи Дел Нери взе в групата 8 от юношите. Един от тях, Камилери, бе титуляр като десен бек.

Манингер застана на вратата, а в атака действаха Дел Пиеро и Якуинта. Пепе си спечели титулярно място след силното включване срещу Фиорентина, а Маркизио се върна в центъра на терена, където си партнираше със Сисоко. Ювентус се нуждаеше от победа, за да запази шансовете си да продължи. Предишните 4 мача в групата торинци завършиха наравно. Включително 3:3 с Лех у дома, когато хеттрик за поляците вкара Рудневс.

И сега нападателят създаде много главоболия на Юве. В 12-ата минута латвиеца откри резултата. Центриране от корнер бе проспано от защитата на "Старата госпожа" и нападателят на Лех с глава засече топката в мрежата. Само 5 минути след това Рудневс можеше да се разпише за втори път, но ударът му с глава не намери очертанията на вратата.

Ювентус опита да напада в края на полувремето, но добри шансове пропуснаха Киелини, Пепе и Дел Пиеро. Почивката беше 20 минути, за да могат домакините да изчистят терена от снега, доколкото това беше възможно.

Второто полувреме Дел Пиеро пропусна отлична възможност да се разпише, след като ударът му с глава мина малко встрани от вратата на поляците. В 84-ата минута Красич изведе Якуинта очи в очи с Которовски и нападателят с диагонален шут направи 1:1.

С това Юве изравни клубния рекорд от 5 поредни равенства в Европа. Той обаче не бе достатъчен, за да могат италианците да запазят шансовете си. Лех има 8 точки и е втори в групата. Юве обаче не може да изпревари поляците, защото има по-лош баланс в преките сблъсъци.

ЛЕХ ПОЗНАН - ЮВЕНТУС 1:1

1:0 Рудневс 12
1:1 Якуинта 84