38 Сампдория X-X Ювентус

* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

Юве пропиля дузина положения за 1:1 срещу Фиорентина
Monday, 29 November 2010 20:50

fiorentina_27novembre2010_cover4.jpgЮвентус изигра силен мач, вкара два гола, но завърши само 1:1 срещу Фиорентина. Защитникът на "бианконерите" Марко Мота си вкара автогол още в 4-ата минута, а отбора на Луиджи Дел Нери не съумя да изравни до 82-ата, когато резервата Пепе се разписа с чудесен шут от фаул. Фиорентина завърши мача с 10 души. Два жълти картона в рамките на секунди получи влезлия като резерва Фелипе.

За Ювентус това беше 13-и пореден мач във всички турнири без загуба. Фиорентина не направи много в атака, но взе точка. "Виолетовите" отправиха общо 2 удара във вратата. Вторият беше в 95-ата минута.

Треньорът на Юве не можеше да използва доста играчи, но за първи път имаше група, от която да изключи някой преди срещата. Винченцо Якуинта страдаше от грип в последните дни и тандема в атака беше Куальарела - Дел Пиеро.

Фиорентина също беше без доста играчи. Липсваха Фрей, Монтоливо, Йоветич, Дзанети, Муту, Натали, които са контузени и наказания Пер Кроулдруп. В центъра на защитата титуляр беше 18-годишният Микеле Кампорезе. Това бе едва вторият му мач в Серия А. Той влезе резерва срещу Милан преди седмица.

Фиорентина обаче започна отлично. Още в 4-ата минута гостите водеха. Корнер не бе изчистен добре от защитата на Юве, Варгас опита остро подаване и Марко Мота засече с глава топката в собствената си врата.

Десният защитник на Юве малко по-късно се сблъска с Джилардино и нападателя на Фиорентина бе изнесен на носилка, но се върна с превързана глава.

Голът разколеба Ювентус и до почивката "бианконерите" не успяха да сътворят много. Мело пробва своя късмет от дистанция, но след рикошет топката попадна у Дел Пиеро, който обаче стреля в облаците. В края на полувремето Дел Пиеро опита своя специалитет от фаул, но Боруц внимаваше. В 41-ата минута Дел Пиеро подаде чудесно към Маркизио, който от великолепна позиция не уцели вратата.

След час игра Дел Нери смени капитана Дел Пиеро с Якуинта. Идеите в атака за Юве обаче не бяха много. Чак в последния четвърт час "Старата госпожа" натисна. Първо Якуинта нахлу в наказателното поле, справи се с няколко защитника и остана сам срещу Боруц, но вратарят спаси удара му с крак.

Само секунди след това страхотен шут на Киелини с десния крак бе спасен по блестящ начин от Боруц. В 82-ата минута закономерното се случи. Пепе изпълни великолепно фаул и не остави шансове на Боруц. Вратарят успя да докосне топката, но не и да я избие.

Ювентус си повярва, че може да стигне до пълен обрат и съвсем натика съперника в наказателното му поле. Тогава нервите на влезлия като резерва за "виолетовите" Фелипе не издържаха. Той направи нарушение и получи жълт картон. Това обаче не му хареса и започна да протестира, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

От нарушението Юве беше на сантиметри от победен гол. Центрирането бе засечено с глава от Якуинта, но топката срещна напречната греда.

В крайна сметка Юве се задоволи само с точка. "Бианконерите" не са губили вече 13 поредни мача във всички турнири. В Серия А поредицата е 10 двубоя - 5 победи и 5 равенства.

ЮВЕНТУС - ФИОРЕНТИНА 1:1

0:1 Мота 4 (автогол)
1:1 Пепе 82

ЮВЕНТУС: Сторари; Мота (82 Ландзафаме), Бонучи, Киелини, Гросо; Красич, Мело, Акуилани (59 Пепе), Маркизио; Куальарела, Дел Пиеро (59 Якуинта)

ФИОРЕНТИНА: Боруц; Комото, Кампорезе (70 Фелипе), Гамберини, Паскуал; Донадел, Д'Агостино, Сантана, Ляич (65 Маркиони), Варгас; Джилардино (56 Бабакар)

по материал на gol.bg; снимка: juventus.com

Last Updated on Monday, 29 November 2010 20:52