Юве се върна на пътя на победата с успех над Дженоа
Sunday, 21 November 2010 15:47

genoa_juventus_21novembre2010_cover1.jpgОтборът на Ювентус се нареди трети в класирането на Серия "А" след успеха си днес над Дженоа с 2:0 на стадион "Луиджи Ферарис". Попаденията за 27-кратните шампиони паднаха преди почивката - след автогол на вратаря на "грифоните" Едуардо и хубаво изпълнение на сръбския халф Милош Красич. Любопитна хореография направиха тифозите на домакините в секундите преди началото на срещата - като секторът с най-върлите тифози на Дженоа изобрази чиния с нож и вилица, които трябваше да подканят момчетата от "рособлу" да излапат "Старата госпожа". Уви обаче, това не се случи.

Първото полувреме на мача предложи интересни ситуации пред двете врати. В 18-ата минута Юве достигна до гол преднина малко случайно, след като Клаудио Маркизио стреля отляво, топката мина между краката на бранител на домакините, бе отбита от стража Едуардо в страничната греда, след това кълбото се върна и удари по главата плонжиралия вратар, за да влезе в мрежата за 1:0. Само четири минути след този куриозен автогол на португалския вратар се стигна и до 2:0 за торинския гранд.

В 23-ата минута Красич проби отлично отдясно, стреля остро, топката бе отклонена леко от Едуардо и в крайна сметка се оплете в мрежата за 2:0. Това второ попадения сякаш събуди футболистите на Давиде Балардини и те започнаха да гледат смело към вратата на Марко Сторари. В 27-ата минута Доменико Кришито отправи хубаво удар от воле към вратата на гостите, но горната греда бе отличен помощник на вратаря на "бианконерите". Пет минути по-късно Дженоа достигна до гол, но заради игра с ръка попадението правилно не бе зачетено от главния рефер.

В 39-ата минута Милош Красич поднесе поредната си порция фантазия, но добрият му пробив отдясно не бе завършен с гол от рожденика Винченцо Якуинта. 120 секунди по-късно опасно центриране в наказателното поле на Юве за малко да доведе до намаляване на резултата, но топката се мина до страничната греда.

Второто полувреме също предложи добър футбол, макар да липсваха головете. В 53-ата минута Алберто Акуилани стреля опасно, но шутът му излезе в аут. В 78-ата минута резервата в състава на Дженоа Матиа Дестроби по земя, но топката облиза страничната греда. В 82-ата минута Ювентус разгърна опасна контра акция, но Фабио Куальарела сгреши при завършващия удар, стреляйки в тялото на Едуардо. Минута след това Хюсеин Карджа прати коженото кълбо в горната греда на вратата на Ювентус. С тази победа Ювентус спечели важни три точки, с което момчетата на Луиджи Дел Нери влязоха в челната тройка на калчото - на две точки от втория Лацио и на шест от лидера Милан. Дженоа остава на девето място.

Last Updated on Sunday, 21 November 2010 15:50