Юве със седмо равенство в последните десет мача
Sunday, 14 November 2010 23:59
roma_13novembre2010_cover1.jpgОтборите на Ювентус и Рома не излъчиха победител в мача помежду си от 12-ия кръг на Серия „А”, след като завършиха наравно 1:1, в среща играна на стадион „Олимпико” в Торино. Якуинта откри в 35-ата минута, а крайното 1:1 оформи Тоти от дузпа в продължението на първата част.

Двубоят започна с неточен шут на Куальарела, който бе последван от такъв и на Симплисио. В 7-та минута Куальарела изведе Якуинта в наказателното поле, но италианецът си затвори ъгъла и ударът му бе спасен от Серджо.

4 минути по-късно Вучинич намери Менез на границата на наказателното поле, французинът стреля към далечния ъгъл с десния крак, но Сторари се разтегна максимално и спаси.

С напредване на времето натискът на „Старата госпожа” се засилваше, а контраатаките на Рома ставаха все по-опасни. Последваха неточни изстрели на Рийзе и Мексес, а в 24-ата минута Акуилани центрира отдясно в наказателното поле, Куалярела изпревари всички и стреля с глава, но в аут.

Така дойде 35-ата минута, когато Акуилани центрира меко около точката на дузпата, където Якуинта засече красиво с десния крак и препарира Серджо – 1:0.

След това попадение играта се накъса, но в даденото от рефера продължение столичани получиха правото да изпълнят дузпа, след като Тоти стреля от фаул и топката срещна ръката на Пепе. С изпълнението се нагърби самият капитан на Рома, който логично не сбърка, изравнявайки резултата.

Втората част на мача бе изключително скучна и в нея зрителите не видяха кой знае колко интересни ситуации. Все пак в 52-ата минута Тоти центрира за Вучинич, който стреля с глава, но не намери очертанията на вратата на Сторари. В 65-ата Пепе намери Маркизио в наказателното поле с хубав пас с външен фалц, Клаудио стреля мигновено, но встрани от вратата на Серджо.

В 74-ата минута Мело проби отдясно, и върна за Акуилани на границата на наказателното поле, който шутира с десния крак, но бранител на Рома се хвърли и изби топката с тяло. Малко по-късно Пепе стреля с левия крак, но шута му прелетя много високо над напречната греда на „вълците”.

В последните 10 минути Ювентус хвърли всички сили в атака и в 86-ата минута бе близо до гола, след като Куальарела намери топката от воле от около 25 метра, но Серджо показа завиден рефлекс и изби. До края нов гол не падна и така Ювентус и Рома си поделиха по точка, след като завършиха наравно 1:1.

След хикса Юве се изкачи на 4-о място във временното класиране с актив от 20 точки. Гостите от Рим пък са 6-и с 19 пункта.

Ювентус – Рома 1:1

1:0 Якуинта 35’
1:1 Тоти 45’ (д)

Ювентус: Сторари; Киелини, Гросо (Траоре 47`), Бонучи, Сьоренсен; Мело, Маркизио (Амаури 77’), Акуилани, Пепе; Якуинта (Дел Пиеро 55’), Куальарела

Рома: Серджо; Мексес, Рийзе, Бурдисо, Касети (Рози 47’); Де Роси, Греко (Бриги 76’), Симплисио; Менез; Вучинич, Тоти (Бориело 69’)

Last Updated on Monday, 15 November 2010 00:02