38 Сампдория X-X Ювентус

* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

Ювентус не намери сили да бие Бреша
Thursday, 11 November 2010 14:28
brescia_10novembre2010_cover1.jpgЮвентус записа седмото си равенство от началото на сезона във всички турнири, като направи 1:1 като гост на Бреша. Фабио Куалярела даде аванс на "Старата госпожа", но само 2 минути след това Алесандро Диаманти изравни. Тази точка остави Юве на пето място в Серия А на 4 точки от първото място.

Треньорът на Ювентус Луиджи Дел Нери не можеше да използва 11 от футболистите си, които са контузени. Липсваха Буфон, Манингер, Ринаудо, Григера, Мело, Де Челье, Мартинес, Легроталье, Красич, Амаури и Траоре.

Добрата новина бе завръщането на Джорджо Киелини в защитата. Той партнираше на Бонучи, а Гросо отново беше титуляр отляво. В атака действаха голмайсторите на отбора този сезон Дел Пиеро и Куалярела.

Началото бе добро за Ювентус. Още в петата минута гостите опитаха да вкарат. Маркизио проби отляво и пусна към Акуилани, който стреля от 20 метра, но вратаря Аркари спаси.

Отговорът на Бреша бе удар от 20 метра на Едер, който Сторари улови. След това вратаря на Юве трябваше да се намесва решително при един невероятен шут на Диаманти от дистанция. Бившият играч на Уест Хям се възползва от грешка на Бонучи и стреля, но Сторари изби.

Бреша постепенно овладя играта и показа, че равенството с Интер в миналия кръг не е случаен резултат. Нова добра акция подхваната от Диаманти завърши с чудесен пас към Едер, който бе сам на границата на наказателното поле, но стреля в аут.

После Карачоло пропусна изключителна възможност за Бреша. Централният нападател на домакините бе забравен от защитата на Юве и дори си спря топката на метри от вратата, но след това стреля в аут.

Ювентус усети, че съперника няма сам да се победи и опита да натисне. Куалярела бе много близо до гол в 31-ата минута. Пепе центрира отдясно и топката кацна на главата на нападателя, който стреля прецизно, но Аркари с невероятна намеса спаси.

Бреша пък удари греда 5 минути преди паузата. Едер стреля мощно от разстояние, Сторари успя да отклони топката, а тя срещна напречната греда. Първото полувреме приключи без голове, но с много положения, които публиката на "Марио Ригамонти" видя.

В началото на второто полувреме треньора на Юве Дел Нери смени капитана Алесандро Дел Пиеро с Винченцо Якуинта. Малко след това бившият играч на Юве Джонатан Дзебина можеше да вкара гол за Бреша. Ударът му с глава обаче бе слаб и право в ръцете на Сторари.

В 71-ата минута Ювентус откри резултата. Фабио Гросо центрира ниско отляво към близката греда. Там Куалярела засече топката в близкия ъгъл и не остави шансове на Аркари.

Радостта на Юве обаче бе кратка. В следващата атака Бреша изравни с гол шедьовър на Диаманти. Той получи топката на ъгъла на наказателното поле и с прецизен удар с външен фалц с левия крак я прати в далечния горен ъгъл на вратата на Сторари - 1:1.

До края нито един от двата отбора не успя да отбележи втори гол и да вземе трите точки. Така Ювентус не успя да се възползва от новите издънки на Интер и Лацио, а Бреша записа още едно престижно равенство.

БРЕША - ЮВЕНТУС 1:1

0:1 Куалярела 71
1:1 Диаманти 73

БРЕША: Аркари; Берарди, Дзебина, Мартинес, Дапрела; Хетемай, Кордова, Байоко (76 Вас); Диаманти (86 Посанцини), Едер (63 Коне); Карачоло

ЮВЕНТУС: Сторари; Мота, Киелини, Бонучи, Гросо; Пепе (78 Салихамиджич), Акуилани (76 Ландзафаме), Сисоко, Маркизио; Дел Пиеро (58 Якуинта), Куалярела