38 Сампдория X-X Ювентус

* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

Юве се приближи до върха след победа с 3:1 над Чезена
Sunday, 07 November 2010 19:54
cesena_7novembre2010_cover2.jpgЮвентус се възползва от грешките на Интер и Лацио и скъси дистанцията до тях, побеждавайки Чезена с 3:1 като домакин в среща от десетия кръг на Серия А.

Ювентус започна мача с Чезена без девет от основните си състезатели, които отсъстваха заради контузии. Други трима -  Фелипе Мело, Давиде Ландзафаме и Винченцо Якуинта пък бяха оставени на пейката, тъй като все още не бяха напълно възстановени от травмите, които доскоро лекуваха.

На треньора Луиджи Дел Нери дори се наложи да гласува доверие на младия бранител Сьоренсен, който започна като титуляр в сърцето на отбраната на "бианконерите".

Фабио Гросо пък, който бе нарочен за изгонване, започна по левия фланг на защитата.

Логично домакните изглеждаха доста объркани в началните минути, като футболистите на Чезена по перфектен начин се възползваха от слабостта на своя опонент и в десетата минута те откриха резултата. Топката бе центрирана в пеналта на Юве, където Гросо изпусна Скелото, който с глава подаде на непокрития Хименес и бившият играч на Тернана, оставен сам на празна врата, заби топката в мрежата.

Без Красич, Мело и Киелини, Юве изглеждаше доста уязвим в ментален план и възпитаниците на Дел Нери позволиха да бъдат притиснати, като в определени моменти изглеждаше така сякаш, гостите са на път да вкарат втори гол. Все пак домакините, водени от своя капитан Алесандро Дел Пиеро, се поокопитиха и в 20-а минута Акуилани с удар от над трийсет метра принуди Антониоли със сетни сили да избива в корнер.

Минута по-късно след изпълнение на корнер реферът отсъди дузпа в полза на Ювентус, след като Пелегрино повари Бонучи в борбата им за позиция. Бранителят на гостите получи жълт картон, а Дел Пиеро майсторски реализира наказателния удар.

Към края на полувремето Пелегрино получи втори жълт картон за груб фаул срещу Пепе и бе изгонен. В 43-а минута след прекрасно центриране на Маркизио Фабио Куалярела се измъкна от отбраната на гостите и прати топката в горния десен ъгъл на Антониоли - 2:1 за Ювентус.

През второто полувреме домакините продължиха да се мъчат, въпреки че имаха числено превъзходство и водеха в резултата.

Дел Нери смени Дел Пиеро и Сисоко в 55-а минута, като на тяхно място влязоха Якуинта и Мело. За жалост на феновете на Юве Мело бе принудително изваден в 73-а минута заради травма. На негово място влезе опитният босненец Хасан Салихамиджич, който дебютира този сезон, след като досега той и Гросо бяха пренебрегвани от Дел Нери.

Все пак в 87-а минута Ювентус реши нещата в своя полза. При една контра именно Салихамиджич центрира в наказателното поле, където Якуинта протегна крак и прати топката в горния десен ъгъл на Антониоли - 3:1 и изключително ценни три точки за торинския гранд.

ЮВЕНТУС: Сторари; Мота, Бонучи, Сьоренсен, Гросо; Пепе, Сисоко (57 Мело, 71 Салихамиджич), Акуилани, Маркизио; Куалярела, Дел Пиеро (57 Якуинта);

Last Updated on Sunday, 07 November 2010 19:55