Юве загря за Интер с хеттрик на Трезеге
Thursday, 01 November 2007 00:22
Италианският гранд Ювентус победи с класическото 3:0 Емполи в мач от 10-ия кръг на Серия "А" след хеттрик на Давид Трезеге. Френският голмайстор направо съсипа защитата на гостите през вторто полувреме. Първо вратаря Бали го фаулира в наказателното поле в 50-ата минута, след което Трезегол откри с удар от бялата точка. Десет минути по-късно Трезеге отново бе в прегръдките на своите съотборници след гол с глава. Той засече центриране от фаул на Тиаго. В 70-ата минута Трезеге оформи своя втори хеттрик за този сезон.

Старата госпожа започна мача с надеждата да се възстанови от скандалната загуба с 1:3 от Наполи през уикенда, когато стана жертва на две спорни дузпи.
Бианконерите бяха без наказаните Никола Легроталие, Джорджо Киелини, Павел Недвед и Антонио Ночерино, а Алесандро дел Пиеро остана резерва.
Първите 45 минути минаха без голове, а удар на Крискито в 11-ата минута бе единствената реална възможност за бианконерите преди почивката.

Едва 5 минути след почивката "старата госпожа" се събуди, като се сети, че след няколко часа ще има рожден ден и започна головото шоу на Трезеге.

Юве се смили над съперника си в последните минути, след като контузии на Бали и резервата Рей Волпато оставиха Емполи с 9 души на терена, а нападателят Саудати трябваше да играе на вратата в последните 13 минути, като не допусна гол. "Милостивата госпожа" просто спря да играе и доигра мача на минимални обороти, показвайки солиидарност и спортсменство.

В следващият кръг е супердербито на Апенините Ювентус - Интер.

ЮВЕНТУС - ЕМПОЛИ 3:0

1:0 Трезеге (51-дузпа)
2:0 Трезеге (61)
3:0 Трезеге (70)

ЮВЕНТУС: Буфон,Бириндели, Крешуто, Григера,Молинаро, Салихамиджич,Дзанети, Тиаго, Якуинта, Паладино, Трезеге

ЕМПОЛИ: Бали, Реги, Мардзорати, Поколо,Марианини, Маркизо, Моро, Тости, Антонини,Вануки, Саудати