Хеттрик на Красич за 4:2 срещу Каляри
Monday, 27 September 2010 00:52
juve_cagliari_24settembre2010_cover3.jpgОтборът на Ювентус показа първи признаци, на излизане от трудната ситуация, в която се намира от началото на сезона, след като се наложи с убедителното 4:2 над Каляри в среща от 5-ия кръг в Серия А. Истински лидер за "Старата госпожа" в този двубой бе сърбинът Милош Красич, който вкара три от четирите гола за своя тим в 14-ата, 34-ата и 70-ата минута, като това бяха и първите му три попадения с екипа на "бианконерите". Другият гол за домакините бе дело на Леонардо Бонучи в 56-ата минута. За Каляри пък и двете попадения отбеляза Алесандро Матри в 20-ата и 80-ата минута.

Ювентус започна срещата много активно и в 8-ата минута Амаури отклони една топка с глава към Якуинта, който от близо, отново с глава, стреля над вратата. Каляри обаче отговори с опасен удар на Найнголан от въздуха, преминал над вратата. Все пак в 14-тата минута натискът на домакините даде резултат и една лошо изчистена топка от защитата попадна право в Милош Красич, който моментално стреля от воле и отбеляза за 1:0. Гостите обаче действаха много добре на контраатака и в 20-ата минута центриране от ляво бе проспано от защитата на "бианконерите", Алесандро Матри бе оставен напълно непокрит и от близо нямаше проблем да отбележи.

"Старата госпожа" опита моментално да си върне преднината и Амаури пробва удар от неудобна позиция, но без успех. Каляри обаче също чакаше всяка удобна възможност и отново Найнголан стреля от далеч и затрудни Марко Сторари. В 27-ата минута Алберто Акуилани пробва изстрел от дистанция, но право в ръцете на вратаря. В 34-ата минута пък Амаури се пребори великолепно с двама защитници, върна към Симоне Пепе, който центрира в наказателното поле и там отново Красич бе на правилното място и засече топката във вратата за 2:1. Юве продължи да търси нов гол до края на полувремето и в 40-ата минута Якуинта стреля опасно, но вратарят спаси.

Гостите имаха чудесен шанс да изравнят резултата още в първата минута на второто полувреме, когато при едно центриране в наказателното поле, Астори стреля с глава и Сторари трябваше да се намесва акробатично. Постепенно обаче "бианконерите" отново взеха инициативата и в 56-ата минута, центриране от ъглов удар доведе до разбъркване пред голлинията и там Леонардо Бонучи бе най-съобразителен и мушна кълбото зад голлинията. Малко след това и Амаури стреля с глава от близо, но в аут. В 62-ата минута обаче отбраната на Юве направи поредния си пропуск и остави Матри сам в наказателното поле и само шансът попречи резултатът да бъде намален. В 70-ата минута домакините най-накрая можеха да дишат спокойно, след като нова лошо изчистена топка след ъглов удар попадна отново в Красич, той напредна и стреля и след рикошет топката се озова в мрежата за 4:1. В 80-ата минута гостите все пак се добраха до крайното на 4:2, след като отново Матри се отскубна от отбраната на Ювентус и чукна топката покрай Сторари.

Това бе първи домакински успех за Ювентус от началото на сезона и след него тимът излезе на 9-ата позиция в таблицата с актив от 7 точки, докато Каляри заема 11-ото място с 6 точки.

Last Updated on Monday, 27 September 2010 00:53