Юве помете Удинезе на "Фриули"
Monday, 20 September 2010 01:12

juve_udinese_19settembre2010_cover3.jpgЮвентус взе първата си победа за сезона, като разгроми 4:0 като гост Удинезе в мач от третия кръг на Серия А. "Старата госпожа" си осигури успеха с три гола още до почивката. Точни бяха Леонардо Бонучи, Фабио Куалярела и Клаудио Маркизио. Резервата Винченцо Якуинта вкара четвъртия гол.

Отборът на Луиджи Дел Нери започна само с една точка от първите 2 кръга. Юве падна 0:1 от Бари, а след това направи 3:3 със Сампдория. Съперникът Удинезе пък стартира още по-зле. "Фриуланите" бяха единствения тим без спечелена точка в Серия А след 2 кръга.

Дел Нери не можеше да използва основни играчи за този сблъсък. В защита Григера зае поста ляв защитник на мястото на контузения Де Челье. Марко Мота пък действа отдясно на защитата. А в центъра партньори бяха Бонучи и Киелини. В атака треньорът заложи на тандема Дел Пиеро, Куалярела.

Началото бе отлично за Юве. Още в 3-ата минута Милош Красич стреля с десния крак, но Ханданович изби в корнер. Само след 2 минути отново сърбина в Юве шутира, но в аут. "Старата госпожа" играеше страхотно в първите минути и Куалярела и Мело също пропуснаха. Санчес опита да притесни Сторари, който спаси за Юве.

В 18-ата минута съвсем логично Юве поведе. Дел Пиеро центрира от фаул, вратаря Ханданович не се намеси добре и Бонучи успя да бутне топката в празната врата от 5-6 метра. Този гол напълно съкруши Удинезе. В следващите две атаки Юве пропусна нови попадения.

Дел Пиеро стреля от дистанция, но Ханданович спаси. След това бившия играч на Удинезе Куалярела можеше да вкара, но Кода блокира удара му. В 24-ата минута все пак "Старата госпожа" удвои аванса си с красив гол на Куалярела. Красич проби отдясно и пусна топката по земя към близката греда, а Куалярела падайки я отклони с пета и я прати в далечния ъгъл - 0:2.
Две минути по-късно Юве пропусна трети гол. Дел Пиеро центрира отдясно и Бонучи засече топката с глава. Ханданович обаче направи невероятно спасяване с една ръка, а топката след това се отклони от напречната греда и излезе в корнер.

Юве продължи да мачка и вкара трети гол до почивката. Отбеляза го Клаудио Маркизио в 43-ата минута. Красич отново бе като бърз влак по крилото и центрира към далечната греда, където Маркизио от воле прати топката под гредата - 3:0.

Второто полувреме играчите на Дел Нери понамалиха темпото и приспаха противника, но продължиха да дърпат конците на мача. Удинезе имаше първия шанс за гол в 51-ата минута, но Сторари се намеси добре и спаси с крак. Треньорът Дел Нери реши да даде почивка на Дел Пиеро и го замени с Якуинта, но от това атаката на Юве не стана по-малко опасна. Пепе се размина с гол срещу бившия си тим.

Винченцо Якуинта обаче не пропусна да го направи. В 77-ата минута бившия нападател на Удинезе направи 4:0. Той получи топката от Маркизио пред наказателното поле и с хубаво завъртане и удар по диагонала не остави шанс на Ханданович.

В крайна сметка Юве взе първата си победа за сезона и вече има 4 точки в актива си, колкото и Милан. Удинезе пък остава на дъното в Серия А без нито една точка в своята сметка.

Удинезе - Ювентус 0:4