Феноменално 3:3 между Юве и Сампдория
Sunday, 12 September 2010 19:39
samp_12settembre2010_cover3fin.jpgЮвентус и Сампдория завършиха 3:3 в луд мач на "Олимпико". Старата госпожа повеждаше два пъти в срещата за 2:1 и 3:2, но така и не успя да стигне до успеха. Бианконерите остават само с 1 точка след първите два кръга. Точни за Юве бяха Маркизио, Пепе и Куалиарела. За Самп два гола вкара новото попълнение Поци, а един добави Антонио Касано.

За Юве това беше първи домакински мач за новия сезон. Тифозите на "Олимпико" очакваха много, след разочароващия минал сезон и загубата 0:1 от Бари в първия кръг.

През миналата година Юве изравни рекорда си за най-много загуби и завърши седми. Сега феновете очакваха победа срещу Самп, който финишира четвърти.

Треньорът Луиджи дел Нери, който през миналия сезон беше начело на генуезците, заложи на тандема Дел Пиеро - Куалиарела в атака. Амаури не можеше да играе заради травма, а възстановения Якуинта остана на пейката. В полузащитата действаха Красич, Мело, Маркизио и Пепе, а новото попълнение Акуилани бе на пейката. Самп също имаше проблеми. Голмайсторът Пацини не бе в групата заради травма. Партньор на Касано в атака бе Никола Поци.

Сампдория създаде първото положение в мача. В петата минута Семиоли центрира, Десена успя да отклони топката към Касано, който трябваше само да я прати във вратата, но не успя да нанесе удар. Ювентус отвърна с натиск. В 12-ата минута Красич свали топката с глава, но Куалиарела не бе на точната позиция и защитата на Самп изчисти.

В 20-ата минута дойде най-чистото положение до този миг в мача. Мело се подхлъзна и изгуби топката в средата на терена. Това позволи на Поци да се откъсне сам срещу Сторари. Вратарят обаче се представи страхотно и с плонж спаси удара на бившия нападател на Емполи и резултата си остана 0:0. Постепенно обаче Самп започна да играе по-активно.

В 35-ата минута Касано стреля право във вратаря Сторари, който през миналия сезон му бе съотборник, защото игра в Самп под наем. В следващата атака генуезците поведоха. Касано получи топката отляво и пусна чудесен пас по земя към Поци, който от границата на наказателното поле прати топката в ъгъла - 0:1. В този труден момент Алесандро Дел Пиеро се нагърби да изведе Юве от дупката.

Капитанът, който празнуваше 17 години откакто дебютира за Юве бе много близо до изравняването на резултата в 39-ата минута. Той изпълни пряк-свободен удар перфектно, но топката мина покрай гредата. Това обаче сякаш съживи домакините и те изравниха 3 минути преди паузата. Дел Пиеро центрира към далечната греда, където Красич свали топката с глава и връхлитащия Маркизио я заби в близкия ъгъл - 1:1.

Красич изработи и втория гол на Юве. Сърбинът проби отдясно и центрира. Лукини опита да си отбележи автогол и засече топката във вратата. Стражът Курчи обаче успя да спаси на голлинията, но Пепе бе най-близо и довкара топката за 2:1. Повторенията обаче показаха, че преди Пепе да я бутне във вратата от голлинията, Куалиарела игра с топката и би трябвало да бъде отсъдена засада. Такава обаче не бе вдигната и Юве поведе.

Красич нямаше спиране и бе много близо до трети гол. Сърбинът пое топката на тъчлинията и с невероятен спринт остави зад гърба си трима защитници на Самп. Ударът му обаче бе отразен с невероятен рефлекс от вратаря Курчи. Павел Недвед бе на трибуните и сигурно е останал доволен от Красич, който е считан за негов заместник. Последва още един шанс за Юве. Диагонално центриране стигна до Пепе на далечната греда, но удара на крилото бе спасен от Курчи.

Юве беше във вихъра си. Дел Пиеро отново опита своя шанс от фаул, но пак не уцели вратата. Капитанът на Юве търсеше своя 178-и гол в Серия А, с което да изравни Джампиеро Бониперти като най-добър реализатор в калчото за Юве. И точно когато Юве играеше най-добре, допусна изравнителен гол. Вкара го Антонио Касано.

Самп изпълни заучено корнер и топката стигна до дъгата пред наказателното поле. Защитата на Юве очакваше удар от дистанция, но вместо това Досена копна топката над отбраната и там Касано стреля от въздуха. Вратарят Сторари успя да докосне топката, но тя спря във вратата - 2:2. Това бе седми гол в кариерата на Касано срещу Ювентус.

Радостта на Самп обаче трая едва 3 минути. В 67-ата Юве отново поведе. Пепе направи страхотен пробив отляво, финтира защитник и стреля в близкия ъгъл. Топката бе отклонена от Курчи, а след това срещна страничната греда, за да се върне у Куалиарела, който спокойно вкара в празната врата - 3:2. И тук обаче при повторението остана съмнение, че Куалиарела е зад отбраната на Самп при удара на Пепе.

Юве обаче продължи да показва слабости в защита. В игра за Самп се появи Марилунго, който малко след това асистира на Поци за 3:3. Младежкият национал, който това лято се върна от сезон под наем в Лече, центрира перфектно от десния фланг. Бонучи закъсня с намесата и Поци останал сам с глава прати топката в мрежата на Сторари. Втори гол за нападателя в този мач и нагледен урок как се дава заявка за титулярно място.

Луиджи дел Нери опита да промени нещо, като пусна в игра Якуинта и Акуилани, които замениха двете крила на торинци - Красич и Пепе. Така Така "бианконерите" вече разполагаха с трима нападатели на терена - Куалиарела, Якуинта и Дел Пиеро. Това обаче не помогна и Юве отново не успя да спечели. Якуинта бе много близо до четвърти гол за Юве, но Курчи отново се намеси добре и спаси удара с глава на нападателя. От последвалия корнер Мело стреля с глава, но и той не успя да порази целта.

Ювентус - Сампдория 3:3