Юве би Щурм Грац и в Торино
Friday, 27 August 2010 14:23

delpiero_sturm_26agosto2010_coverКапитанът на Ювентус Алесандро Дел Пиеро показа, че и на 35 г. може да е много полезен за Старата госпожа. Той отбеляза единственият гол за успеха с 1:0 над Щурм Грац у дома в плейофа от Лига Европа. Бианконерите се класираха в групите с общ резултат 3:1. Попадението на Алекс бе под №275 в кариерата му за Ювентус.

Дел Пиеро започна титуляр в атаката. Партньор му беше Амаури. Единствената изненада в състава на Луиджи дел Нери бе пускането на Мартинес в полузащитата.

Той замени Давиде Ландзафаме. При отсъствието на Маркизио, в центъра действаха Мело и Сисоко.

Още в 3-ата минута Юве можеше да допусне гол. Центриране от корнер стигна до Кийнаст, който стреля с глава оставен съвсем сам, но топката мина малко над напречната греда. Треньорът Дел Нери не бе доволен от началото на своите и постоянно викаше и ръкомахаше край тъчлинията.

В 28-ата минута Юве отново извади късмет. Страхотна контраатака на австрийците завърши с мощен удар на Шабич, който разтресе гредата зад Сторари. Първото положение за Старата госпожа бе след половин час игра. Амаури стреля от дистанция, вратаря Грацей изби, а добавката на Дел Пиеро мина покрай вратата.

В 36-ата минута и Юве удари греда. Отново Дел Пиеро се озова на чудесна позиция в наказателното поле, но диагоналният му удар срещна стълба. Минути преди паузата Амаури получи контузия и бе сменен от Ландзафаме. Бившият играч на Парма застана на фланга, а Мартинес заигра като партньор на Дел Пиеро в нападение.

Капитанът на Юве успокои своите с гол в 53-ата минута. Той прати топката под сглобката на гредите, след като навърза почти цялата защитата отляво на наказателното поле и отправи мощен шут. Това бе неговото попадение №275 за Ювентус и второ от началото на сезона. Дел Пиеро донесе победата над Шамрок с 1:0 в предишния кръг след страхотен гол от фаул.

Този гол напълно сломи Щурм. До края Юве имаше доста положения, които пропиля. Пепе на три пъти можеше да се разпише, но пропусна. Ландзафаме направи невероятен пропуск, след като бе оставен сам около точката за изпълнение на дузпа, но не успя да оцели вратата. Сисоко също се размина с гола. Въпреки това Юве продължава с общ резултат 3:1 от двата мача.

Съставът на Ювентус: Сторари; Де Челье, Киелини, Бонучи, Мота; Сисоко, Мело (86 - Джандонато), Мартинес, Пепе; Дел Пиеро, Амаури (42 - Ландзафаме)

Last Updated on Friday, 27 August 2010 14:23