Юве спечели трофея "Луиджи Берлускони"
Monday, 23 August 2010 04:58
ac_milan_v_juventus_fc_berlusconi_trophy_2010.jpgОтборите на Милан и Ювентус за проеден път се изправиха един срещу друг в битка за трофея "Луиджи Берлускони" на стадион "Джузепе Меаца". Двата гранда на италианския футбол изиграха доста интересен двубой с много положения и пред двете врати, но за съжаление без голове. В крайна сметка победителят трябваше да бъде излъчен след изпълнение на дузпи и там нервите на "бианконерите" се оказаха по-здрави и те се наложиха с 5:4.

Срещата започна с малко по-добра игра на Милан. Роналдиньо действаше с настроение и в 13-ата минута направи страхотен пробив, след което пусна хитър пас към младока Одуманди, но той се засуети и не успя да стреля. Ювентус обаче отговори с чудесна атака извела Алесандро Дел Пиеро в наказателното поле, но ветеранът от движение не успя да порази вратата. Последва нова добра възможност за домакините в 24-ата минута, като страхотен удар на Роналдиньо излезе в аут. Шест минути по-късно обаче Кристиан Абиати трябваше да показва рефлекс след изстрел с глава на Трезеге от близо. В края на полувремето пък Даниеле Бонера отправи опасен изстрел, спасен с мъка от Манингер, а малко след това и Кларънс Зеедорф стреля силно, но над вратата.

Второто полувреме продължи в добро темпо и още в 47-ата минута опасно центриране от фаул на Андреа Пирло бе избито с огромни усилия от Алекс Манингер. Две минути по-късно пък събитията отново се пренесоха пред вратата на "росонерите", като Клаудио Маркизио отправи опасен удар, но Абиати успя да спаси. Постепенно и двамата треньори направиха някои смени и в 69-ата минута появилия се в игра Диего направи хубав рейд, но завършващият му изстрел разочарова и не намери рамката на вратата. Няколко минути по-късно пък Матийо Фламини направи чудесно включване и стреля опасно, но Манингер показа класа и запази вратата си "суха". В 86-ата минута на мача Ювентус имаше още една добра възможност да стигне до успеха, след като Фелипе Мело излъга няколко бранители и стреля ниско, но не успя да порази вратата.

В крайна сметка победителят трябваше да бъде определен след изпълнение на дузпи. При тях Тиаго Силва пропусна при втория удар за Милан, докато всички изпълнители на "старата госпожа" бяха безпогрешни и така Юве грабна трофея след резултат 5:4. По този начин торинци си върнаха на този съперник за загубата също с дузпи (3:5) на приятелския турнир "Тим къп".

Милан - Ювентус 0:0 (4:5 сл. дузпи)