Посредствен Юве загуби 2 пъти за 1 ден
Saturday, 14 August 2010 11:50
trofeo_tim_cover.jpgИнтер започна с победа участието си в традиционния турнир "Тим", който всяка година, преди началото на сезона, противопоставя един срещу друг трите гранда на италианския футбол. В първия мач миналата вечер "нерадзурите", водени от Рафаел Бенитес, надвиха с 1:0 Ювентус. Гола за шампионите отбеляза Уесли Снайдер с прекрасен изстрел, който не остави никакви шаснове на Алекс Манингер.
Както е известно, регламентът на турнира предвижда трите състава да играят всеки срещу всеки в мачове от по 45 минути. Победата осигури на Интер три точки за класирането.

"Нерадзурите" бяха по-добрият отбор и закономерно спечелиха. Те създадоха повече положения, докато Юве предимно се бранеше.
В 25-ата минута Снайдер, който се появи в игра за първи път от началото на подготовката, изведе Интер напред и това се оказа единственият гол в двубоя. В 38-ата минута пък защитникът на "Старата госпожа" Зденек Григера се контузи и бе принудително заменен от Марко Мота.

След мача на "Сан Никола" в Бари старши треньорът на Юве Луиджи Дел Нери призна, че Интер заслужено е победил и неговият тим тепърва ще навлиза във форма. Спортният директор Бепе Марота пък коментира, че информациите за трансфер на Диего в Бундеслигата не са нищо повече от слухове.

ЮВЕНТУС - ИНТЕР 0:1
0:1 Снайдер (25)

ЮВЕНТУС (4-4-2): Манингер; Григера, Бонучи, Киелини, Де Челие; Пепе, Сисоко, Фелипе Мело, Ландзафаме; Дел Пиеро, Трезеге

ИНТЕР (4-2-3-1): Ж. Сезар; Майкон, Матераци, Лусио, Киву; Камбиасо, Нванкво; Пандев, Снайдер, Обиня; Ето'о

Роналдиньо и Марко Амелия пък бяха главните герои за Милан, който победи Ювентус след изпълнение на дузпи във втория мач от турнира "Тим". В редовните 45 минути двубоят завърши 1:1, като гола за Милан бе дело на Рони.
Юве успя да изравни чрез Диего и да стигне до дузпи, но пропуски на Симоне Пепе и Амаури оставиха тима на Луджи Дел Нери на последно място в надпреварата. Победителят в ежегоднния турнир ще определят в пряк двубой миланските грандове Милан и Интер. По-късно стана ясен и победителят в турнира - Интер, който надделя над градския си съперник след изпълнение на дузпи.

Новият наставник на "росонерите" Масимилиано Алегри остави в Милано Алешандре Пато, Тиаго Силва и Кларънс Зеедорф, но за сметка на това суперзвездата Роналдиньо бе на линия за първия си мач това лято. За Юве започнаха петима от играчите, които бяха титуляри и при загубата от Интер минути по-рано - Киелини, Де Челие, Мело, Пепе и Ландзафаме. Вместо Дел Пиеро и Трезеге, на върха на атаката застанаха Диего и Амаури.
Още в началото на срещата си пролича добрата форма на Роналдиньо, който показа висшата си техника и определено гореше от желание за игра. Неслучайно именно той откри резултата. Бразилският ас се разписа в 20-ата минута, но след това футболистите на Ювентус се активизираха и успяха да изравнят. В 24-ата минута Марко Амелия отрази шут на Диего, но в 33-ата плеймейкърът на "бианконерите" бе безпощаден и вкара за 1:1.
Според регламента, при равенство двата отбора трябваше да определят победителя с изпълнение на дузпи. Роналдиньо, Бориело и Пирло бяха точни при първите три изпълнения за Милан. Юве отговори с попадения на Трезеге и Диего, но Симоне Пепе сбърка. Алесандро Неста превърна в гол и четвъртата дузпа за Милан, а веднага след това Амелия парира изстрела на Амаури и донесе двете точки на "росонерите".
За Ювентус остана една точка и последното място в тристранния турнир.

МИЛАН - ЮВЕНТУС 1:1 (5:3 след дузпи)
1:0 Роналдиньо (20)
1:1 Диего (33)

МИЛАН (4-3-3): Амелия; Абате, Неста, Бонера, Антонини; Гатузо, Пирло, Амброзини; Одуамади, Бориело, Роналдиньо

ЮВЕНТУС (4-4-2): Сторари; Мота, Легроталие, Киелини, Де Челие; Ф. Мело, Маркизио, Пепе, Ландзафаме; Диего, Амаури

Last Updated on Saturday, 14 August 2010 11:53