Дел Пиеро победи Шамрок
Friday, 06 August 2010 18:31
del_piero_shamrock_goal.jpgАлесандро Дел Пиеро отново доказа, че е истинският лидер на Ювентус. Капитанът на "Старата госпожа" се появи през второто полувреме и отбеляза зрелищен гол, с който донесе минималната победа с 1:0 срещу ирландския Шамрок Роувърс в Лига Европа. Дел Пиеро бе точен в 74-ата минута с шут от около 30 метра, за да спаси тима си от унижението да не може да се справи с непретенциозните гости.
Мачът се игра в Модена, защото Олимпийският стадион в Торино е ангажиран заради концерт на U2.

Старши треньорът на "бианконерите" Луиджи Дел Нери се довери на същия състав, който пусна и в първия мач в Дъблин преди седмица. В атаката си партнираха Амаури и Диего, а Дел Пиеро остана на резервната скамейка. Мауро Каморанези, Кристиан Поулсен и Винченцо Якуинта пък не бяха включени дори и в групата, първите двама най-вероятно ще напуснат Торино, докато италианският нападател е контузен.

Преди почивката Юве изпусна доста положения и се изнерви като Давиде Ланзафаме, Амаури и Диего изпуснаха няколко положения.
Това принуди Дел Нери да замени неубедителния Диего и да пусне Дел Пиеро, който веднага внесе импулс в играта на домакините. Той успя да отбележи единствения гол в срещата с изпълнение на пряк свободен удар с марката Алекс Дел Пиеро. Ветеранът не остави никакви шансове на противниковия страж с удар от около 30 метра, който влетя в мрежата на Шамрок за крайното 1:0.
Така с общ резултат 3:0 от двата мача Ювентус се класира за плейофите за влизане в груповата фаза на Лига Европа.

ЮВЕНТУС - ШАМРОК РОУВЪРС 1:0 (0:0)
1:0 Дел Пиеро (74)

ЮВЕНТУС: Сторари; Мота, Бонучи, Киелини, Де Челие; Ландзафаме, Сисоко, Маркизио, Пепе; Диего (46 - Дел Пиеро), Амаури (80 - Трезеге)

Last Updated on Friday, 06 August 2010 18:34