Съдия закла Юве срещу Наполи
Sunday, 28 October 2007 14:14

Бергонци свири две скандални дузпи

Наполи нанесе втора загуба на Ювентус в италианската Серия "А" през този сезон, като неаполитанците обърнаха съперника си от 0:1 до 3:1 като домакин. Първото полувреме завърши 0:0, като единственият любопитен момент бе в 38-ата минута, когато гол на Трезеге бе отменен заради засада. Всичко по-интересно се случи през второто полувреме, като 38 секунди след неговото начало капитанът на "Старата госпожа" Алесандро дел Пиеро откри резултата за своя тим с ефектно попадение, което посвети на новородения си син Тобиас. Само две минути по-късно обаче Валтер Гаряно изравни след самостоятелен рейд, в който навърза трима бранители на бианконерите и прати топката в мрежата зад Джанлуиджи Буфон. Веднага след това Юве отново можеше да излезе напред в резултата, но Дел Пиеро и Трезеге направиха фрапантни пропуски от непосредствена близост.

В 60-ата минута младата звезда на небесносините Лавеци навлезе в наказателното поле, Киелини успя да избие топката от краката му  чисто, но изненадващо реферът Бергонци посочи бялата точка. Мауро Домици бе точен за 2:1 за Наполи. Само 8 мин. по-късно бившият футболист на Ювентус Марсело Салайета се строполи в наказателното поле, без да бъде докоснат от Джанлуиджи Буфон, а главният съдия отново отсъди дузпа, отново реализирана от Домици. До края на срещата бианконерите се опитаха да изравнят, но Салихамиджич и Трезеге не намериха целта. Двата отбора доиграха срещата с 10 човека, след като Киелини получи втори жълт картон за демонстративно изритване на топката, а Блази от домакините се контузи след извършвнето на всички смени.

След загубата Юве пропусна да скъси дистанцията с водача Интер, като остана на второ място със 17 точки. В неделя шампионите гостуват на Палермо и могат да увеличат преднината си в класирането при победа. "Старата госпожа" пък може да бъде задмината от Рома и Фиорентина, които обаче имат тежки визити съответно на Милан и Дженоа.

Наполи - Ювентус 3:1
0:1 Дел Пиеро 46