Киелини: Длъжни сме да бием Нова Зеландия
Wednesday, 16 June 2010 19:42
chiellini_conf_naz.jpgДжорджо Киелини е на мнение, че Италия задължително трябва да победи Нова Зеландия в следващия си мач на Мондиала, след равенството 1:1 срещу Парагвай в първата си среща в ЮАР. Миналата година Скуадра Адзура игра контрола с Нова Зеландия, и губеше с 1:3, преди да обърне до 4:3 и да спечели.
”След като Нова Зеландия направи равен със Словакия с гол в 93-та минута, всичко започва отначало в нашата група, но сега сме длъжни да победим,” коментира Киелини.

„Дори не искам да мисля, че можем отново да направим хикс. Ако срещу Парагвай имахме твърде малко положения за гол, това не е по вина на нападателите. Ние можем да играем по много различни начини. Не знам какво ще реши Липи, но можем да излезем в следващите си два мача с двама нападатели,” каза още бранителят.

Той отрече да преговаря с Манчестър Юнайтед, и обясни, че все още не е обсъждал бъдещето си. Киелини завърши с коментар за травмата на Джиджи Буфон, и пожела бързо възстановяване на вратаря на Италия.

Междувременно националният вратар на световния шампион Италия Джанлуиджи Буфон има лека дискова херния, стана ясно от прегледа със скенер, който премина днес стражът на "скуадра адзура".
Независимо от вчерашната прогноза на лекарския щаб, Буфон най-вероятно ще може да се оправи и да играе на някакъв етап от турнира, въпреки че няма официално потвърждение на диагнозата от страна на доктора на тима Енрико Кастелачи. Очаква се лекарят на "скуадра" да свика пресконференция по-късно днес. Стражът бе сменен на почивката на срещата в понеделник с Парагвай, завършила 1:1.
Смята се, че той е почувствал остра болка в долната част на гръбнака преди самия мач, но все пак е решил да излезе титуляр. Ако Буфон не може да продължи на турнира, то Италия най-вероятно няма да може да повика нов вратар, тъй като такива са правилата на ФИФА. Единствено това може да стане със специално позволение от страна на световната централа.

Last Updated on Wednesday, 16 June 2010 19:42