38 Сампдория X-X Ювентус

* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

Буфон: Не знам дали ще остана
Sunday, 16 May 2010 19:41
buffon_ball.jpgВратарят на Ювентус и италианския национален отбор Джанлуиджи Буфон е получил контузия в глезена при вчерашната катастрофална загуба от Милан с 0:3 на „Сан Сиро”, съобщава „Скай Италия”. Буфон бе заменен на почивката в последния мач за сезона на „Старата госпожа”, който може да се окаже и последен за него с екипа на Юве, предвид сериозния интерес от Острова.
Това със сигурност е стреснало селекционера на „Скуадра адзура” Марчело Липи по-малко от месец преди началото на Световното първенство в ЮАР, където той със сигурност ще разчита на Буфон като титуляр.

Все още не е ясно доколко сериозна е травмата на вратаря, като се очаква в близките дни да стане ясно за колко време ще бъде извън игра и дали ще успее да пътува с „Ла Национале” на подготовка в ЮАР следващата седмица.

Буфон бе видимо разочарован след тежката загуба. Представящите се под очакванията Ювентус претърпяха 15-та загуба за сезона, която ги остави на седмо място в Серия А на цели 24 точки от лидера Интер. Легендарният вратар, който вероятно изигра последния си мач за "бианконерите", бе сменен през втората част и остана видимо разочарован от представянето на своя тим.

"Никак не съм щастлив, че трябваше да изгледам второто полувреме от резервната скамейка, но никога не съм си помислял, че това може да бъде последният ми мач за клуба", заяви Буфон.

Стражът коментира и слуховете, че може да премине в Манчестър Сити.

"Наистина не знам. Тези въпроси не ме вълнуват много в момента, предвид проблемите, пред които се изправи Ювентус през този сезон. Определено моментът за нас не е добър. Никога не съм подозирал, че в последния мач за сезона няма да има за какво да играем", каза разочарованият вратар.

Last Updated on Sunday, 16 May 2010 19:46