Удинезе сложи тройка на Юве
Sunday, 04 April 2010 12:41
del_piero_udineze.jpgОтборът на Ювентус продължава да разочарова своите привърженици, след като записа 12-ото си поражение от началото на сезона, при гостуването си на Удинезе от 32-ия кръг в Серия А. Така тимът изравни рекорда си за най-много поражения в един сезон. "Бианконерите" бяха надиграни с класическото 0:3 и по този начин пропуснаха страхотна възможност да застигнат четвъртия в класирането тим на Палермо, който по-рано днес загуби двубоя си с Катаня. Точни за успеха на "зебрите" бяха Санчес в 9-ата, Пепе в 65-ата и Ди Натале в 77-ата минута.

Ювентус бе по-активният отбор в първите минути и първо Алесандро Дел Пиеро пробва красива задна ножица, но топката срещна тялото на защитник, а малко по-късно Мауро Каморанези бе оставен непокрит в наказателното поле, но ударът му от воле попадна в ръцете на Самир Ханданович.
Удинезе обаче имаше страхотен шанс и при първата си хубава атака откри резултата. В 9-ата минута Антонио Ди Натале бе изведен зад защитата и веднага стреля, топката срещна лявата греда и попадна в непокрития Алексис Санчес, който я добута във вратата за 1:0.
Гостите от Торино моментално взеха инициативата в свои ръце и в следващите минути създадоха няколко добри положения за гол. Първо в 11-ата минута Амаури пробва акробатичен изстрел, но без успех. Две минути по-късно и Джонатан Дзебина проби в наказателното поле и отправи силен удар по земя, но вратарят отново изби. Малко след това Каморанези опита за втори път удар с левия крак, но отново стреля твърде слабо. Удинезе пък отговори с нова възможност пред Ди Натале, който обаче не затрудни Александър Манингер.
В 27-ата минута Дел Пиеро си спечели пряк-свободен удар пред наказателното поле и отправи опасен изстрел, но Ханданович показа добър рефлекс и опази вратата си "суха".
В самия край на полувремето пък Удинезе бе близо до втори гол, но първо мощен далечен удар на Паскуале бе париран от Манингер, а малко след това стражът на гостите спаси и техничен изстрел по диагонала на Ди Натале.

Ювентус започна настъпателно второто полувреме и трайно се пренесе в половината на Удинезе, но не успя да стигне до нищо по-опасно, освен един далечен удар на Дел Пиеро в 51-ата минута, който попадна право в ръцете на Ханданович.
Домакините пък играеха предимно на контраатаки и при една от тях в 65-ата минута успяха да стигнат до втори гол. Тото Ди Натале бе изведен сам срещу Манингер, стреля технично, стражът на гостите отрази удара му, но коженото кълбо попадна на крака на Пепе, който с мощен шут от дъгата го заби в мрежата на Юве за 2:0.
„Старата госпожа” реагира моментално и в 70-ата минута Фелипе Мело отправи хубав удар от воле, избит от защитник на домакините пред голлинията. Минута по-късно и Себастиан Джовинко проби добре в наказателното поле, но не успя да прати топката във вратата.
За сметка на това в 77-ата минута защитата на гостите отново заспа и остави Ди Натале непокрит на границата на наказателното поле и той с мощен удар не остави никакъв шанс на Манингер за 3:0. Това бе 22-ия гол на нападателя от началото на сезона.
Това попадение окончателно даде край на надеждите на „бианконерите”, които все пак опитаха да стигнат до почетен гол, но Де Челие и Кандрева бяха неточни в своите опити. За сметка на това в 86-ата минута „фриуланите” можеха да вкарат четвърти гол след страхотна контраатака, но бомбеният удар на Лукович с левия крак бе париран по страхотен начин от Манингер, който тотално изгуби контрол върху нервите си.

В крайна сметка резултатът остана непроменен и Удинезе записа страхотен успех, с който увеличи сериозно шансовете си да остане в елита. „Зебрите” са на 15-а позиция с актив от 35 точки, на 4 от опасната зона. Ювентус пък пропусна златен шанс да се изравни с Палермо на заветното четвърто място. „Старата госпожа” е на 7-о място с 48 точки, на 3 от сицилианци.

Удинезе – Ювентус 3:0