Дзакерони: Най-важното е, че победихме
Monday, 29 March 2010 20:55
zaccheroni_3.jpgТреньорът на Ювентус Алберто Дзакерони не скри задоволството си от успеха с 2:1 над Аталанта. Той заяви, че в този мач най-важното е било отборът да вземе трите точки и е доволен, че това е станало факт, след двете поредни загуби в първенството, които отдалечиха тима от четвъртото място.
„Очаквах подобен тип реакция и съм доволен от това, което видях. Позицията ни в класирането не се промени особено, но все пак спечелихме 3 точки и вече сме по-близо до четвъртото място. Разбирам феновете и смятам, че единственият начин да ги върнем на наша страна е да даваме най-доброто от себе си във всеки един мач и най-важното – да постигаме добри резултати”, каза Дзак след победата.

"Днес единственото, което имаше значение бе резултата. Очаквах отбора да се събуди и това се случи. Не знам откъде играчите намериха енергия в края на мача, но те искаха победата и се бориха за нея докрай. Футболистите винаги работят много здраво и аз никога не се оправдавам с тях, когато виждам, че се раздават. Когато играеш много мачове поред, винаги има опасност от умора и контузии. Заради това се налагаше да въртим състава, а някои играчи се появяваха на терена без да са напълно готови. Въпреки това всеки се старае да покаже най-доброто. Надявам се сега, когато не се налага да играем на всеки три дни, физическото състояние на отбора да се подобри", заяви Дзакерони.

Наставникът похвали и представянето на играчите от Аталанта, които се борят за своето оцеляване в елита на Италия.

"Аталанта игра добре и изграждаше атаките си по фланга, защото разполагат с добри играчи на тези позиции. Те ни създадоха доста главоболия в началото на втората част. Мело обаче за пореден път доказа, че е важен играч за тима и то не само с гола, който отбеляза. Все още ме притеснява, че не разиграваме добре топката, но да се надяваме, че това е заради лошата кондиция на играчите. Сега ще имаме повече време за работа и се надявам да подобрим този аспект от играта. Когато дойдох в клуба имах малко време за работа и тогава постигнахме някои добри резултати, но след това дойде сгъстения цикъл и нещата се объркаха. Дано сега отново намерим верния ритъм", завърши специалистът.

Last Updated on Monday, 29 March 2010 20:57