Тифозите протестират, Юве победи с мъка
Sunday, 28 March 2010 20:51
delpiero_vs_atalanta.jpgПривържениците на Ювентус показаха негодуванието си от трагичната игра на своя отбор, като го замеряха с яйца и бутилки. Преди днешния мач срещу Аталанта, тифозите обградиха хотела, в който бе отседнал отбора и попречиха на пътя на „бианконерите” към „Стадио Олимпико”.
На излизане от хотела играчите бяха замеряни с яйца и бутилки от разгневените фенове, като един от тях дори успя да пробие полицейския кордон и да удари мощен шамар по врата на Джонатан Зебина. Паралелно с това вървеше и призивът: "Вървете да работите!".
В знак на протест пък сектора с най-бурните фенове на Юве остана празен по време на мача.

След като в предишните си три мача за първенство записа един равен и две загуби, отборът на Ювентус най-накрая постигна победа. „Старата госпожа” надви трудно с 2:1 борещия се за оцеляване тим на Аталанта при домакинството си от 31-ия кръг на италианската Серия „А” и по този начин се върна в борбата за заветното четвърто място. Фелипе Мело, който бе бурно освиркван от феновете на „бианконерите” в последните два месеца, този път се превърна в герой за своя тим, след като се появи като резерва и успя да отбележи победното попадение.

Юве започна по-надъхано мача и стигна до попадение още в 9-ата минута, когато Трезеге засече с глава центриране на Диего, но голът на французина бе отменен поради засада. В 24-ата минута пък Аталанта създаде опасност пред вратата на домакините – Тирибоки навлезе в полето на Юве, стреля, но Манингер се намеси и спаси своя тим.
Така се стигна до 30-ата минута, когато „Старата госпожа” все пак успя да поведе в резултата. Капитанът Алекс Дел Пиеро изпълни един от марковите си преки свободни удари и от около 25 метра препарира Консигли за 1:0. Това бе негов седми гол за сезона в първенството и първи от фаул през тази кампания.
Малко по-късно пък Падоин пропусна отлична възможност за гостите, след като засече центриране на Пинто, отправи удар, който обаче премина над вратата на Манингер.
В самия край на полувремето Аталанта натисна и стигна до изравнителен гол, а негов автор бе бившият нападател на Юве Никола Аморузо. Това бе неговият първи гол за "бергамаските", което го прави абсолютен рекордьор в историята, след като е единственият играч вкарвал гол в калчото с 12 различни клуба. Попадението бе и общо четвърто на Аморузо срещу Юве, където игра в края на миналия век. Той напредна в половината на домакините и с премерен удар с левия крак прати неспасяемо топката в долния десен ъгъл за 1:1, като при този резултат завърши и първата част.

През второто полувреме Ювентус се хвърли в търсенето на победно попадение, но въпреки това първите по-опасни положения бяха пред вратата на Манингер. Ферейра Пинто и Падоин обаче направиха пропуски от изгодни позиции, а малко по-късно и Валдес не успя да уцели вратата от около 5 метра и прати топката над напречната греда.
След 60-ата минута Юве взе нещата в свои ръце и започна да реди атака след атака пред вратата на Консигли. Удари на Кандрева и Сисоко бяха блокирани от защитата на Аталанта, а в 70-ата минута опасен удар на Джовинко профуча покрай левия страничен стълб.
Все пак се стигна до 82-ата минута, когато резервата Фелипе Мело вкара втори гол за „Старата госпожа”. Той засече с глава центриране на Дел Пиеро и с параболичен удар прехвърли Консигли за крайното 2:1. Веднага след това освиркваният за пореден път бразилец се обърна към тифозите и поиска извинение за слабите резултати и някои негови реплики от предишните седмици към феновете на клуба.
Така с тази победа  Ювентус събра 48 точки и отново се намеси в борбата за четвъртото място. „Старата госпожа” има същия актив като Сампдория и Наполи. Трите отбора изостават на 3 точки от четвъртия Палермо. Аталанта пък остава 18-и в класирането с 28 точки, на 4 от спасителната зона.

Ювентус – Аталанта 2:1
1:0 Дел Пиеро 30’
1:1 Аморузо 45’
2:1 Мело 82’

Ювентус: Манингер, Зебина, Легроталие, Канаваро, Гросо, Кандрева (Мело 58’), Маркизио, Сисоко, Диего (Джовинко 34’), Трезеге (Амаури 71’), Дел Пиеро

Старши треньор: Алберто Дзакерони

Аталанта: Консигли, Гарикс, Бианко, Манфредини, Пелузо (Волпи 83’), Пинто (Чераволо 86’), Де Ашентис, Падоин, Валдес, Тирибоки, Аморузо

Старши треньор: Бертоло Мути

Жълти картони: Зебина (Ювентус), Де Ашентис, Пелузо (Аталанта)