Наполи победи трагичния Юве
Friday, 26 March 2010 08:08
cover_1_nap1.jpgОтборът на Наполи записа първия си успех в последните си 9 мача като победи Юве в последната среща от 30-ия междинен кръг в Серия „А”. Домакините от взеха победа с 3:1 срещу боксуващия отбор на Алберто Дзакерони.  „Старата госпожа” поведе в 6-ата минута с гол на Киелини, но в последните 40 минути Наполи вкараха 3 попадения и решиха двубоя. За тях се разписаха  Хамсик, Куалиарела и Лавеци. Домакините изпуснаха да запишат и по-изразителен успех, след като направиха куп пропуски, включително и от дузпа изпълнена от Хамшик в 47-ата минута.

Първото полувреме започна сравнително равностойно, но още при първата си голова възможност Ювентус стигна до откриване на резултата. В 6-ата минута след центриране в наказателното поле Алесандро Дел Пиеро с глава продължи към Джорджо Киелини, който също с глава прати кълбото в мрежата за 0:1. Това бе знак за домакините да се хвърлят в атака и играчите на Наполи притиснаха своя съперник. Първо в 17-ата минута Фабио Куалярела отправи страхотен удар по земя, но Александър Манингер показа добър поглед и улови. Три минути по-късно и Езекиел Лавеци се освободи пред наказателното поле и също пробва рефлексите на вратаря на Юве, който обаче отново показа класа и отрази удара му.
Гостите пък трудно успяваха да изнесат топката в предни позиции като едиственото по-интересно положение на тяхната сметка бе в 31-ата минута, когато Джонатан Дзебина бе изведен зад защитата, но той се засуети и стреля прекалено слабо и от малък ъгъл, без да затрудни Морган Де Санктис.

Втората част Наполи продължи да търси изравняването и още в 46-ата минута получи чудесен шанс след като Дзебина събори Куалярела в наказателното поле за дузпа. Марек Хамшик обаче стреля над вратата от бялата точка. Халфът обаче бе доста по-съсредоточен в 50-ата минута, когато Куалиарела центрира от ляво, а Хамсик бе застанал до дясната греда на вратата и със страхотен удар с глава вкара топката във вратата.
Това още повече вдъхнови домакините и те заредиха положение след положение пред Манингер, който някак удържаше фронта след изстрели на Кристиян Маджо. Куалиарела центрира от ляво, а Хамсик бе застанал до дясната греда на вратата и със страхотен удар с глава вкара топката във вратата.
В 72-ата минута обрата за домакините стана, след като активният до този момент Куалиарела успя да се разпише. Играчът проби самостоятелно, влезе в наказателното поле и от границата на малката палантереия разстреля вратаря Манингер.
В заключителните минути на мача Ювентус се хвърли в атака и в 84-ата минута Маркизио отправи хубав плътен удар от далеч, но Де Санктис спаси. За сметка на това в 88-ата минута Уго Кампаняро намери непокрит Лавеци на точката на дузпата и аржентинецът без забавяне вкара трети гол във вратата на гостите за крайното 3:1.
След този успех Наполи излезе на 6-ото място в класирането с 45 точки, с три по-малко от Палермо, който заема заветното 4-то място, даващо право на участие в Шампионската лига. Ювентус пък се смъкна до 7-ата позиция също с 45 точки.

Наполи – Ювентус 3:1