38 Сампдория X-X Ювентус

* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

"Новият" Дел Пиеро носи успехa на Юве
Monday, 22 October 2007 01:22

Капитанът Алесандро Дел Пиеро отпразнува удължаването на договора си с Ювентус, вкарвайки единственото попадение за успеха с 1:0 Дженоа в последния мач от осмия кръг на италианската Серия А. Той се разписа отблизо с десния крак в 36-ата минута, след като се възползва от прекрасно центриране отляво на Павел Недвед и зарадва своя наставник Клаудио Раниери, който вчера отпразнува своя 56-и рожден ден. Освен него повод да почерпи имаше и защитникът на "бианконерите" Никола Легроталие, който стана на 31 години също вчера.

Алекс беше най-добрия на терена и внасяше свежест в атаките на Юве, които не бях многобройни.

Двубоят започна леко сковано за футболистите на "старата госпожа", които трудно достигаха до чисти голови положения пред Рубиньо. Постепенно обаче натискът на домакините се засили и логичното се случи в 36-ата минута, когато Дел Пиеро бе изведен зад защитата та Дженоа и с прецизен удар откри резултата.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени особено. Ювентус като че ли не си даваше много зор, а Дженоа се бранеше организирано и чакаше своя шанс на контраатака. Гостите дори на няколко пъти успяха да излязат на чисти позиции за стрелба, но не се възползваха от открилите се възможности. Домакините имаха и претенции за неотсъдена дузпа за игра с ръка в наказателното поле.

В главен герой на мача се превърна съдията Банти, който оцвети мача с пресилени 9 жълти и 2 червени картона. Три минути преди края на срещата бе отстранен Клаудио Раниери, който протестира бурно срещу съдийско отсъждане, а след края на мача бе изгонен и получилият преди това жълт картон Павел Недвед, който получи директен червен, след удар без топка.

Старата госпожа е на второ място в класирането, запазвайки дистанцията от три точки до водача Интер. Юве е с точка пред третия Фиорентина и с две пред четвъртия Рома.