Кошмарен Юве сгафи срещу последния
Sunday, 14 March 2010 20:25
candreva_del_piero_goalissimo.jpg Отборът на Ювентус не успя да победи последния Сиена при домакинството си от 28-ия кръг на италианската Серия „А” и завърши наравно 3:3. „Бианконерите” поведоха с 3:0 до 10-ата минута, но допуснаха сензационно Сиена да стигне до точката в мача. Капитанът Алекс Дел Пиеро започна за първи като титуляр от доста време насам и вкара две попадения, с които покачи сметката си на 301 гола в своята кариера, но и това не помогна на „Старата госпожа” да стигне до победата, която щеше да върне отбора на заветното четвърто място.

Юве започна шеметно мача и успя да вкара три гола в рамките на само 10 минути. Още във втората капитанът Алекс Дел Пиеро откри – Трезеге овладя една топка в наказателното поле, стреля с левия крак, Курчи изби, но Дел Пиеро добави в мрежата от няколко метра. Пет минути по-късно ситуацията се повтори – този път Маркизио шутира, последва рикошет и капитанът вкара от воле за 2:0. Така Алекс вече има 301 гола в кариерата си.
В 10-ата минута преднината на домакините вече бе класическа. Този път Кандрева вкара страхотен гол с мощен удар с десния крак от дъгата, който не остави никакви шансове на Курчи – 3:0 и по всичко личеше, че „Старата госпожа” ще стигне до лесни три точки, но гостите от Тоскана не мислеха така.
В 16-ата минута Григера направи фрапантна грешка и подари топката на Макароне, който премина покрай Канаваро и с премерен удар с десния крак намали резултата на 3:1. До края на полувремето Сиена заигра по-активно в атака, но не създаде нищо по-интересно, освен един далечен удар на Пратали, който бе спасен без проблем от Кименти.

Гостите започнаха много силно втората част и още в 46-ата минута успя да върне още едно попадение. Макароне се освободи от двама бранители на Юве, стреля силно с десния крак, топката срещна гредата, а при добавката Гезал вкара за 3:2. Малко по-късно пък Алекс Дел Пиеро бе близо до своя хеттрик в мача, но негов удар с глава бе спасен по блестящ начин от Курчи.
В 68-ата минута гостите бяха много близо до изравняване на резултата. Мощен шут на Тциолис от дъгата срещна левия страничен стълб, а Кименти не помръдна – шанс за Ювентус.
В 74-ата обаче нямаше такъв за „Старата госпожа” – Григера събори Макароне в наказателното поле, а Гезал вкара от бялата точка за 3:3.
До края на срещата Юве се хвърли в търсене на победно попадение, но хаотичните атаки не доведоха до нищо по-опасно, въпреки появяването на Диего в игра.
В крайна сметка резултатът остана непроменен и Ювентус записа едно от най-срамните си равенства в своята история – 3:3 срещу последния, след като поведе с 3:0 до 10-ата минута.

Така с това равенство Юве пропусна да се завърне на четвъртата позиция и остана пети с актив от 45 точки, на една от четвъртия Палермо. Сиена пък остава на последното място, но вече има 22 точки, само на 4 от спасителната зона.

Ювентус – Сиена 3:3
1:0 Дел Пиеро 2’
2:0 Дел Пиеро 7’
3:0 Кандрева 10’
3:1 Макароне 16’