Юве победи Фиорентина като гост
Saturday, 06 March 2010 21:20
melo_fiore.jpgОтборът на Ювентус постигна изключително важна победа с 2:1 при гостуването си на Фиорентина в първия мач от 27-ия кръг на италианската Серия „А” и по този начин се завърна на заветното четвърто място.
Като цяло „Ла Виола” бе по-добрият тим на терена, но възпитаниците на Прандели отново „блеснаха” със своята наивност и позволиха на Ювентус да вземе всичките три точки. С тях „Старата госпожа” се върна в зона Шампионска лига, а Фиорентина записа пета поредна домакинска загуба преди реванша с Байерн (Мюнхен) в Шампионската лига идния вторник.

Срещата започна по страхотен начин за гостите от Торино, които поведоха в резултата още във втората минута. Антонио Кандрева изведе Диего сам срещу Фрей, бразилецът финтира стража на Фиорентина и на празна врата вкара за 0:1.
Впоследствие домакините натикаха Юве в собствената му половина и в 9-ата минута Джилардино се озова сам срещу Манингер, но стреля право в ръцете му. Малко по-късно пък мощен изстрел на Варгас от фаул профуча опасно покрай левия страничен стълб.
Така се стигна до 32-ата минута, когато натискът на Фио даде резултат и „виолетовите” успяха да изравнят резултата. Масимо Гоби прати един далечен пас към Маркиони, който излезе зад защитата и с глава прати топката в мрежата покрай неразчетено излезлия Манингер за 1:1.
До края на полувремето Фиорентина продължи да бъде по-активният тим на терена, но не стигна до чисто голово положение.

Второто полувреме започна равностойно, а първият точен удар за него дойде в 51-ата минута, когато перфектно изпълнен фаул от Диего попадна право в ръцете на Фрей.
След няколко скучни минути се стигна до 68-ата, когато появилият се като резерва Фабио Гросо отново изведе „Старата госпожа” напред в резултата. Той получи топката от Сисоко в лявата част на полето, навлезе в наказателното поле и с хубав удар с левия крак прати топката над безпомощния Фрей за 1:2.
Малко по-късно пък силен удар по диагонала на Маркиони премина над вратата на Манингер.
В 75-ата минута Йоветич стреля силно от пряк свободен удар, но топката попадна право в ръцете на резервния страж на Ювентус. Няколко минути по-късно пък слаб удар на Йоветич попадна право в ръцете на Манингер. В последната минута на редовното време пък Фрей спаси своя отбор от сигурен трети гол, след като отрази хубав удар с левия крак на Маркизио.

В крайна сметка резултатът остана непроменен и Ювентус записа важна победа далеч от дома, която върна „бианконерите” на четвърто място с 44 точки, 1 пред Палермо, който утре домакинства на Ливорно. Фиорентина пък остава на 10-о място с 35 точки и 6 загуби в последните 9 мача, 5 от които домакински.

Фиорентина – Ювентус 1:2