Палермо зашлеви Юве
Monday, 01 March 2010 13:38
ImageПриказката за възраждането на Ювентус при Дзакерони набързо намери своя край. Воденият от Делио Роси тим на Палермо успя да изненада "бианконерите" насред Торино с 2:0 в последния мач от 26-ия кръг в италианската Серия "А" и дори ги измести от заветното четвърто място. Лошата игра на домакините и негативният резултат доведоха до нови ексцесии по трибуните, където тифозите на Юве освиркваха и псуваха наред своите футболисти и за втори път през този сезон подпалиха собствения си стадион. Палермо пък взе втори скал през сезона със същия резултат, след като успя да победи Милан на "Сан Сиро", точно когато "росонерите" бяха 12 мача без загуба.

ImageБез титулярния си вратар Джанлуиджи Буфон и голмайстора Амаури "бианконерите" се оказаха неспособни да наложат волята си и загубиха с 0:2.
Срещата започна много мудно и в началните минути двата отбора предимно се разузнаваха. Все пак домакините имаха лек превес, който обаче не доведе до нищо опасно пред вратата на гостите. Първото по-сериозно положение дойде едва в 21-ата минута, когато опит за центриране на Кандрева за малко не влетя във вратата на Сигиру, който обаче се намеси и изби в ъглов удар. Малко по-късно пък опасен удар с глава на Трезеге премина на около метър от вратата на Палермо.
Юве продължи да бъде по-настъпателният тим до края на полувремето, но не стигна до нищо по-опасно, освен един удар по земя на Диего от границата на полето, който попадна право в ръцете на Сигиру. Палермо от своя страна разчиташе на контраатаки и дълги топки към Миколи, който обаче бе зорко пазен от защитата на "Старата госпожа".

Домакините продължиха да натискат през втората част, но атаките на "бианконерите" бяха безплодни и почти не затрудняваха Сиригу и отбраната пред него. За сметка на това Палермо имаше отлична възможност да открие резултата в 55-ата минута, когато при отлична контраатака топката попадна в Пасторе, който излезе очи в очи с Манингер, стреля силно с десния крак по диагонала, но стражът на Юве спаси своя отбор от сигурен гол.
Стигна се обаче до 60-ата минута, когато гостите от Сицилия успяха да поведат в резултата. Фабрицио Миколи получи топката на границата на наказателното поле и с техничен удар с десния крак прати неспасяемо топката в горния ляв ъгъл на безпомощния Манингер за 0:1.
Три минути по-късно всички в Юве решиха, че са изравнили, когато Фабио Канаваро от воле реализира, но реферът отмени попадението, тъй като Дел Пиеро седеше на гол линията, и пречеше на Сиригу.
Малко по-късно пък Киелини стреля опасно от воле от границата на полето, но за щастие на Сиригу ударът му премина встрани от целта.
ImageВ 71-ата минута пък опасен изстрел от фаул на Дел Пиеро профуча на сантиметри над напречната греда. Впоследствие Палермо взе инициативата в свои ръце и в рамките на няколко минути Кавани и Миколи бяха близо до попадение, но ударите им преминаха над вратата.
Така се стигна до 80-ата минута, когато резервата Игор Будан успя да сложи точка на спора. Нападателят бе изведен в половината на Юве, изпревари нерачетено излезлия Манингер, а след това напредна и вкара на празна врата за 0:2.
До края на срещата не се случи нищо по-интересно, интересното бе на трибуните, където тифозите на "Старата госпожа" отново запалиха трибуните и бурно освиркваха своите любимци.

Така Палермо събра 43 точки в актива си и бутна Ювентус от заветното четвърто място, който е с две точки по-малко и заема петото място.

Ювентус - Палермо 0:2
0:1 Миколи 60'
0:2 Будан 80'

Ювентус: Манингер, Де Челие (Гросо 79'), Канаваро, Киелини, Григера, Сисоко, Мело, Кандрева, Диего (Дзебина 89'), Дел Пиеро (Паолучи 79'), Трезеге

Старши треньор: Алберто Дзакерони

Палермо: Сигиру, Касани, Кяер, Бово, Балцарети, Милиячо (Блази 85'), Ливерани, Ночерино, Пасторе, Миколи, Ернандес (Кавани 68')

Старши треньор: Делио Роси

Жълти картони: Кандрева, Сисоко (Ювентус), Касани (Палермо)

Съдия: Валери