Юве надви Болоня
Sunday, 21 February 2010 18:42
candreva_gol1.jpgОтборът на Ювентус постигна изключително важна победа с 2:1 над Болоня. Срещата се игра на стадион "Ренато Дал'Ара" и бе от програмата на 25-ия кръг на италианската Серия "А". Това бе трети пореден успех във всички състезания за Юве, а с трите точки тимът се върна в зона Шампионска лига и в момента заема 4-о място в подреждането.
Попаденията за Старата госпожа реализираха Диего в 4-ата минута и Антонио Кандрева в 66-ата минута. За италианския национал това е първо попадение за 29-кратния шампион на Италия от пристигането му в Торино този януари. Буше пък бе точен за домакините пет минути след началото на втората част. Болоня остана на 14-то място с актив от 28 точки.

Единствено защитата отново не блестеше и допусна сериозни положения пред Джанлуиджи Буфон, като на два пъти и гредата помогна на гостите.

Двубоят започна с натиск от страна на „старата госпожа”, който даде резултат в 4-та минута. Тогава Диего получи една топка на дъгата на наказателното поле, шутира, стражът на Болоня спаси, но при добавката Диего бе на място и вкара четвъртия си гол в Серия „А” от началото на сезона.
След попадението домакините от Болоня се посъбудиха и погледнаха към вратата на „бианконерите”. В 35-ата минута те получиха правото да изпълнят фаул на около 20 метра от голлинията на Буфон. Зад топката застана Адаилтон, който стреля перфектно, но за негово нещастие кълбото срещна напречната греда.
До края на полувремето Болоня опита натиск в търсене на изравнителния гол, но такъв така и не падна и двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за Юве.

Втората част започна с по-организирана игра на домакините, които
можеха да вкарат още в 46-ата минута, но опасен пас на Салайета към Буше бе пресечен от Дел Пиеро. Все пак в 50-ата Болоня съумя да намери път към мрежата на Буфон, след като Раджи центрира отляво, Буше засече с крак, кълбото срещна дясната греда, след което се удари отново в крака на Буше и премина голлинията за 1:1.
След гола Болоня продължи да натиска с всички сили и в 60-ата минута именно Буше можеше да вкара втори гол, но след удара му топката отскочи от неравност на терена и излезе в аут. 180 секунди по-късно пък Хименес направи пропуска на сезона, след като преодоля Буфон и останал сам срещу празната врата стреля по земя в лявата странична греда.
И както много често се случва във футбола, пропуските на единия тим не останаха ненаказани от другия. В 66-ата минута Дел Пиеро овладя на границата на наказателното поле, издърпа двама бранители със себе си, след което изведе по брилянтен начин резервата Кандрева, който прати топката в долния десен ъгъл на Вивиано – 2:1.
Това попадение даде криле на „старата госпожа” и възпитаниците на Дзакерони натиснаха в търсене на нов гол, който да убие интригата. В 71-ата минута Дел Пиеро изведе Мело на добра позиция, бразилецът успя да реализира, но попадението бе отменено заради засада на капитана на „бианконерите”.
До края на двубоя гостите убиха темпото и се поприбраха в своята половина, чакайки грешка в отбраната на Болоня. В 90-ата минута Андреа Раджи получи директен червен картон заради опасно влизане в краката на Фелипе Мело.

Така Ювентус победи Болоня с 2:1 като гост, постигайки трети пореден успех във всички състезания.

След тази победа „старата госпожа” се изкачи на 4-о място във временното класиране с актив от 41 точки. Домакините от Болоня пък са 14-и с 28 спечелени точки.

Болоня – Ювентус 1:2