Дел Пиеро донесе победата на Юве
Sunday, 14 February 2010 18:06
ImageНесъществуваща дузпа за Ювентус донесе втори успех на "бианконерите" в Серия "А" от последните девет двубоя. Торинци надвиха с 3:2 у дома Дженоа в мач от 24-тия кръг. Головият нюх и хитростта на Алесандро Дел Пиеро, както и скандално решение на рефера, бяха основните фактори за драматичната победа. В 76-ата минута легендата на Юве падна покосен след съмнителен сблъсък извън наказателното поле. Съдията обаче назначи дузпа, с която Алекс оформи крайния резултат. Гол на Марко Роси в 16-ата изведе Юве напред, но попадение на Амаури в 42-рата изравни резултата. Алекс дел Пиеро изведе своите с попадение в 61-вата минута, но две минути по-късно Роси направи 2:2. Домакините излязоха за задължителна победа, която да побутне отбора към печелившия ритъм. Първите десетина минути бяха колебливи и за двата тима. В десетата минута гостите от Генуа бяха много близо до откриване на резултата. Марко Роси шутира от 20 метра и топката срещна лявата греда на Джанлуиджи Буфон. Нямаше обаче кой да спре 31-годишния италианец в 16-ата минута. Акуафреска проби отдясно до аутлинията и поднесе топката на Роси, който със слаб, но точен удар матира Буфон за 0:1. Последва битка в средата на терена и много жълти картони. При една ситуация дори се стигна до спречкване между футболистите, преминало без сериозни последствия. В 42-рата минута торинци успяха да стигнат до изравнително положение, благодарение на балонно центриране. Хосе Мартин Касерес изрита силно и високо топката от десния фланг и Амаури се пребори с глава за 1:1, след което избухна в неистова радост. Второто полувреме започна с подредена игра на Дженоа в защита и трудно организирани атаки на Юве. Брилянтна комбинация в 61-вата минута обаче събуди торинския "Олимпико". Диего даде ефектен пас с пета към Алесандро Дел Пиеро, който чукна топката в мрежата и изведе домакините напред. Алекс вкара след красива атака в своя мач 445 в Серия "А". Щастливите физиономии на "бяло-черните" обаче помръкнаха едва 120 секунди по-късно, когато считаният за най-добър вратар в последните години Буфон сгреши фатално. Джиджи за миг изпусна топката след коварно тупване и Марко Роси се възползва за 2:2. Последва натиск на Ювентус в търсене на трите точки. В 76-ата минута Алекс дел Пиеро хитро си изработи дузпа, която сам реализира. Легендата на торинци преплете крака при спорно съприкосновение, което беше извън наказателното поле. В 85-ата минута остро центриране на Роси мина между защитата и вратаря, но липсваше крак, който да чукне топката в мрежата.
Last Updated on Sunday, 14 February 2010 18:07