38 Сампдория X-X Ювентус

* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

Юве отново не победи
Sunday, 07 February 2010 20:04
diego_livorno.jpgЮвентус продължи разочароващото си представяне от началото на годината и записа пети пореден мач без победа в Серия "А". Във втория си двубой под ръководството на Алберто Дзакерони "Старата гопожа" отново завърши наравно, този път срещу Ливорно - 1:1, и не можа да се придвижи по-напред от шестото място. Грандът от Торино изостава на 3 точки от четвъртия Наполи, като тази разлика може да се увеличи още утре.
Головете паднаха още преди почивката. Ливорно поведе с попадение на Антонио Филипини в 26-ата минута, а малко преди почивката Никола Легроталие възстанови равенството. През втората част хаотичният натиск на Юве не доведе до втори гол и клубът остана само с една победа в последните си 8 мача в първенството.

Предвид отчайващите си резултати напоследък, Ювентус на всяка цена трябваше да търси 3 точки на "Армандо Пики", но още началните минути показаха, че домакините са готови да дадат сериозен отпор на именития си съперник. В редиците на Юве се чувстваше сериозно притеснение и само стабилната намеса на Джордо Киелини предотврати ранен гол в полза на Ливорно.
Домакините започнаха много добре мача и в 3-ата минута Диниз напредна много хубаво по крилото и центрира към Витале, но в последния момент Киелини успя да пресече паса. Пет минути по-късно Пулзети се възползва от грешка в отбраната на „старата госпожа”, но ударът му мина на сантиметри над гредата. Постепенно играчите на Ювентус започнаха да намират верния ритъм, но точно тогава играчите на Ливорно нанесоха своя съкрушителен удар.
В 26-ата минута Витале проби по крилото и центрира към Антонио Филипини, който с глава не остави никакви шансове на Буфон – 1:0. Четири минути по-късно Витале отново напредна по крилото и центрира към Белучи, но ударът на последния бе спасен от стража на Юве. В 34-ата минута Белучи нахлу в полето на гостите, но силният му изстрел мина на сантиметри покрай страничната греда.
Играта на Ювентус и в този мач страдаше от липса на креативност. Диего бе добре пазен и рядко успяваше да комбинира успешно със съотборниците си, а двамата нападатели Амаури и Дел Пиеро оставаха изолирани в предни позиции.
В 42-ата минута противно на показаното на терена играчите на „старата госпожа” успяха да изравнят резултата. Диего центрира от фаул, Никола Легроталие се измъкна от опита на домакините да направят изкуствена засада и с глава простреля Рубиньо – 1:1. До края на полувремето и двата отбора не успяха да сътворят нищо интересно.

Очакванията, че след паузата Ювентус ще намери начин да наложи волята си, не се оправдаха. Импулсът в играта на тима продължи прекалено кратко, а лошите новини за Дзакерони се увеличиха с контузията на Фабио Канаваро, който бе принудително сменен от Джонатан Дзебина. Диего се постара да внесе някакъв ред в действията на халфовата линия, но безуспешно. За капак дойде и червеният картон на Мело, след който окончателно се разбра, че и тази вечер Юве няма да стигне до победата.
В 48-ата минута Кандрева стреля от границата на полето, но Рубиньо спокойно улови. Малко по-късно централният защитник на Юве Канаваро получи контузия и бе заменен принудително.
В 59-ата минута Диего напредна отляво, нахлу в полето и центрира успоредно на голлинията, но в малкото наказателното поле нямаше негов съотборник, който да засече топката в опразнената врата.
В 72-ата минута Пулзети проби отляво и подаде към Филипини, който стреля от 10-ина метра, но ударът му мина на сантиметри над напречната греда. Постепенно играчите на двата отбора съсредоточиха усилията си в средата на терена, а головите положения пред двете врати станаха истинска рядкост.
В 81-ата минута бразилецът Фелипе Мело извърши уникална глупост, след като фаулира играч на Ливорно на централната линия, а реферът Бриги му показа втори жълт и респективно червен картон.
Две минути преди края на редовното време Лукарели падна в полето на Ювентус след съприкосновения с Легроталие, но реферът даде знак играта да продължи и пренебрегна протестите на домакините.
До края на мача играчите на Ливорно опитаха да стигнат до трите точки, но добрите изяви на Буфон отчаяха нападателите на тосканския тим.

След това реми Ювентус остава на 6-ото място с актив от 35 точки, докато Ливорно заема 15-ата позиция с 23 пункта

Преди двубоя пък автобусът на Ювентус катастрофира в една от полицейските коли, които го съпровождаха по пътя от хотела до стадиона. Играчите се разминаха само с уплаха, но няколко полицаи са били ранени и се е наложило да бъдат откарани в болница.

Ливорно – Ювентус 1:1

1:0 Филипини (26’)
1:1 Легроталие (42’)

Ливорно: Рубиньо, Пертиконе, Кнежевич, Диниз, Раймонди (59’ Маркини), Пулзети (81’ Моро), Моцарт, А. Филипини, Витале, Белучи (86’ Ди Дженаро), Лукарели

Ювентус: Буфон, Легроталие, Киелини, Канаваро (51’ Зебина), Гросо (75’ Де Челие), Касерас, Кандрева, Мело, Диего, Дел Пиеро (83’ Джандонато), Амаури

Жълти картони: Моцарт, Пертиконе, Лукарели (Ливорно); Канаваро,