38 Сампдория X-X Ювентус

* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

Фалстарт за Дзакерони - Юве се провали и срещу Лацио
Monday, 01 February 2010 09:51
candreva_6yt.jpgЮвентус и Лацио не успяха да се победят в дербито на 22-ия кръг в Серия „А”, като мачът между двата отбора завърши наравно 1:1. Двубоят на стадион „Олимпико” ще се запомни с дебюта на треньора Алберто Дзакерони начело на „старата госпожа”.
През първото полувреме играта не бе особено привлекателна, но все пак домакините имаха преимущество и създадоха доста опасни положения пред вратата на „орлите”. В 70-ата минута реферът Сакани отсъди много спорна дузпа в полза на Ювентус, която бе превърната в гол от капитана на отбора Алесандро Дел Пиеро. Само осем минути по-късно обаче Маури смълча „Олимпико” и подели точките.

В отсъствието на Джанлуиджи Буфон, на вратата на домакините застана австриецът Алекс Манингер. Той нямаше много работа за разлика от колегата си Фернандо Муслера, който бе един от главните виновници за това Лацио да не загуби.
В 6-ата минута Кандрева стреля от далечно разстояние, но Муслера внимаваше и успя да избие удара му. Шест минути по-късно пред домакините се откри страхотна възможност да поведат в резултата, след като Дел Пиеро преодоля Раду и стреля от границата на полето, но ударът му мина на сантиметри над напречната греда.
В 21-ата минута Диего стреля силно от дъгата, но Муслера отрази удара му. Топката обаче попадна право в краката на Сисоко и само самоотвержената намеса на Стендардо успя да предотврати почти сигурния гол във вратата на „орлите”. Десетина минути по-късно гостите сътвориха първото си опасно положение пред вратата на „старата госпожа”. Коларов стреля силно от пряк свободен удар, но коженото кълбо мина над вратата.
В 37-ата минута Диего центрира от пряк свободен удар, Канаваро продължи топката с глава към Киелини, който от няколко метра стреля, но Муслера с феноменална намеса успя да спаси.
В 51-ата минута Кандрева проби много мощно, преодоля двама защитници и стреля, но Муслера парира удара му. Пет минути по-късно Дел Пиеро стреля от фаул от 25 метра, но топката мина покрай вратата на „орлите”. Домакините продължиха дда притискат своя противник, но отбраната и вратарят на гостите действаха много концентрирано.
В 69-ата минута дойде и най-спорната ситуация в мача. Амаури продължи топката с глава към Дел Пиеро, който нахлу в полето и след съприкосновение с Диаките падна на тревата. Реферът Сакани не се поколеба и посочи бялата точка, въпреки протестите на играчите на Лацио. Зад топката застана капитанът Алесандро Дел Пиеро, който с безмилостен изстрел в левия ъгъл не остави никакви шансове на Муслера – 1:0.
В 78-ата минута след центриране от фаул, защитата на Ювентус изби топката, но тя попадна право в краката на Баронио. Халфът веднага центрира в малкия пеналт към Маури, който изпревари прекия си пазач и от няколко метра разстреля Манингер. При радостта си след гола обаче голмайсторът получи нелепа контузия, след като негов съотборник го удари с лакет в главата. Минута по-късно Маури бе заменен под бурните аплодисметни на тифозите на Лацио.
До края на мача и двата отбора не сътвориха почти нищо интересно. Във втората минута на добавеното време Канаваро стреля от воле от границата на полето, но Муслера бе заел добра позиция и улови. Така двата тима логично си разделиха точките в дебюта на Алберто Дзакерони начело на „старата госпожа”.

След това равенство Ювентус остана на 6-ото място с актив от 34 точки, докато Лацио заема 15-ата позиция с 22 пункта.

Ювентус – Лацио 1:1

1:0 Дел Пиеро – дузпа (70’)
1:1 Маури (78')