Интер обърна Юве
Friday, 29 January 2010 11:38
diego_vs_inter_1.jpgИнтер обърна Ювентус и се класира за полуфинала на турнира за Купата на Италия. „Старата госпожа” водеше в резултата с 1:0 до 70-ата минута, но воденият от Жозе Моуриньо тим показа непримирим дух и с попадения на Лусио и Балотели успя да обърне мача до 2:1.
Срещата на стадион „Сан Сиро” бе изключително динамична, като в герой за „нерадзурите” се превърна младият Марио Балотели, който отбеляза победния гол в 89-ата минута. След поредната загуба на Ювентус през сезона пък едва ли има сила, която да запази поста на Чиро Ферара.

Играчите на Ювентус започнаха по-добре срещата и още във 2-ата минута Амаури можеше да открие резултата. Бразилецът комбинира много добре със сънародника си Диего, но ударът му мина покрай вратата на Толдо. Пет минути по-късно Снайдер изведе Балотели по дясното крило, но тъмнокожият нападател на „нерадзурите” стреля в аут.
В 10-ата минута Ювентус материализира лекия си териториален превес до този момент в мача и поведе в резултата. Сисоко изведе Диего, който с много техничен изстрел от границата на полето прокара топката под плонжа на Толдо – 1:0.
В 16-ата минута Диего изпълни по страхотен начин пряк свободен удар от 30-ина метра, но Толдо успя да избие. Четири минути по-късно Майкон проби по десния фланг на атаката и подаде към Горан Пандев. Македонецът преодоля двама бранители на „старата госпожа”, но ударът му излезе в аут. Последваха нови удари на Амаури и Диего, които бяха спасени с вещина от Толдо.
До края на полувремето домакините се опитаха да изравнят резултата, но на няколко пъти Балотели и Пандев действаха несъсредоточено и пропиляха удобни възможности за своя тим. В самия край на първото полувреме при едно центриране топката се удари в ръката на Мохамед Сисоко, но претенциите на "нерадзурите" за дузпа бяха отминати.

След почивката Интер вдигна още повече оборотите и за защитата на Ювентус стана трудно да се справя с постоянните атаки към Буфон.
В 47-ата минута Снайдер преодоля двама защитници, но последвалият му изстрел попадна право в ръцете на Буфон. Четири минути по-късно Майкон по отличен начин изведе Супер Марио, но ударът на младока отново не намери целта.
"Старата госпожа" изпусна златен шанс в 55-ата минута, когато Джорджо Киелини стреля с глава, но ударът му намери левия страничен стълб. В 66-ата минута Балотели падна в наказателното поле след съприкосновение с Киелини, но реферът отново подмина претенциите на домакините за дузпа.
В 69-ата минута Де Челие проби по крилото и центрира към Диего, който стреля със задна ножица, но ударът му срещна тялото на бранител.
Само три минути по-късно домакините все пак стигнаха до гол. Снайдер стреля от пряк свободен удар, топката обаче се отклони в стената и попадна в краката на Лусио, който от метър изравни - 1:1.
Последваха нови пропуски на Балотели, Милито и Пандев, а срещата вече отиваше към продължения. В 89-ата минута Мота стреля много силно от границата на полето, Буфон не успя да улови топката и притичалият Балотели взриви трибуните на "Сан Сиро".

Така на полуфинала Интер ще се изправи срещу Фиорентина,  докато за "бианконерите" остава надеждата да излязат от кризата с победи в Серия "А" и да се представят успешно в Лига Европа.

ИНТЕР - ЮВЕНТУС 2:1 (0:1)

0:1 Диего (10)
1:1 Лусио (71)
2:1 Балотели (89)

ИНТЕР (4-3-1-2): Толдо; Майкон, Лусио, Матераци, Сантон; Санети, Камбиасо (61 - Д. Милито), Мота; Снайдер; Блатели, Пандев (80 - Мунтари)

Старши треньор: Жозе Моуриньо

ЮВЕНТУС (4-4-1-1): Буфон; Григера, Канаваро, Киелини, Гросо; Кандрева, Сисоко, Мело, Де Челие (90 - Паолучи); Диего; Амаури

Старши треньор: Чиро Ферара

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Майкон (И); Киелини, Мело, Канаваро (Ю)