Вероятните състави на Интер и Ювентус
Thursday, 28 January 2010 19:31
grygera_inter_2.jpgТази вечер от 21,45 часа на стадион "Сан Сиро" в четвъртфинален сблъсък за Купата на Италия един срещу друг се изправят грандовете в калчото Интер и Ювентус. Настроението в двата лагера е коренно различно преди срещата. Шампионите победиха прекия си конкурент за Скудетото Милан преди няколко дни, като се отскубнаха с девет точки пред "росонерите", докато при "бианконерите" всичко напоследък е негативно. Отборът загуби осем от последните 11 мача във всички турнири. Наставникът Чиро Ферара ще бъде уволнен утре или след мача с Лацио, като все още не ясно кой ще го замени.

Освен това тимът излиза тази вечер срещу шампионите без болния си капитан Алесандро Дел Пиеро и контузените Хасан Салихамиджич, Давид Трезеге, Винченцо Якуинта, Себастиян Джовинко, Кристиян Поулсен, Хосе Мартин Касерес, Клаудио Маркизио и Мауро Каморанези. Така пристигналите през януари Микеле Паолучи и Антонио Кандрева ще играят от първата минута.

Жозе Моуриньо не може да разчита единствено на Деян Станкович и Кристиян Киву, като дори Самуел Ето`о е на разположение след завръщането си в отбора. Камерунският голмайстор няма официален мач за тима през тази година заради участието си в турнира за Купата на Африка.

През този сезон Ювентус победи Интер с 2:1 в мач от Серия "А" игран в Торино през ноември 2009 година.

Вероятните състави:

ИНТЕР (4-3-1-2): Толдо; Майкон, Лусио, Матераци, Сантон, Санети, Камбиасо, Мунтари, Снайдер, Милито, Балотели;

ЮВЕНТУС (4-3-1-2): Буфон, Григера, Канаваро, Киелини, Гросо, Сисоко, Фелипе Мело, Кандрева, Диего, Амаури, Микеле Паолучи;

Last Updated on Thursday, 28 January 2010 19:32