38 Сампдория X-X Ювентус

* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

Киево се подигра с Юве
Monday, 18 January 2010 10:00
ImageКризата в италианския гранд Ювентус продължава да набира скорост. Днес момчетата на Чиро Ферара загубиха с 0:1 при гостуването си на Киево от 20-ия кръг на италианската Серия „А”, като не създадоха нито едно чисто голово положение пред противниковата врата. „Старата госпожа” бе без Трезеге, Амаури и Якуинта, което наложи включването в титулярния състав на завърналия се от Сиена Микеле Паолучи. Капитанът на „бианконерите” Алекс Дел Пиеро получи един от малкото си стартове през този сезон, но и той не успя да помогне на своя тим да стигне до положителен резултат на „Марк Антонио Бентегоди”.

ImageСрещата започна по-добре за домакините от Киево, които имаха възможност да открият резултата още в първата минута, но удар на Абрускато отблизо бе спасен с вещина от завърналия се Джанлуиджи Буфон. Юве пък опита да изненада Киево с удар от далеч, дело на Гросо, но той бе блокиран от бранителите на „летящите магарета”.
Срещата вървеше равностойно без особено интересни моменти пред двете врати. В същото време в 28-ата минута Джампиеро Пинци проби в наказателното поле на гостите и пусна пас успоредно на голлинията а там Джорджо Киелини опитвайки да изчисти прати топката в своята врата. За негов късмет съдията видя нарушение срещу него на Абрускато и отмени гола. Все пак пет минути по-късно "летящите магарета" взеха преднина в резултата. Дженаро Сардо бе оставен да напредне в половината на Юве и с великолепен далечен удар в долния ляв ъгъл препарира Буфон за 1:0. Впоследствие Юве взе инициативата в свои ръце, но до края на полувремето не успя да създаде нищо по-опасно пред вратата на Киево, с изключение на един удар с глава на Гросо в последната минута на първата част, който бе спасен без проблеми от Сорентино.

ImageВторото полувреме Ювентус се хвърли в атака, но продължаваше да не може да измисли нищо оригинално и разчиташе предимно на центрирания в наказателното поле на домакините, които рядко водеха до опасности за Сорентино. В 65-ата минута Алесандро Дел Пиеро най-после успя да отправи по-опасен удар, но той отново бе спасен от вратаря. Ювентус продължи да атакува настъпателно и да търси изравнителното попадение, но атаките на „бианконерите” така и не затрудниха играещата отлично днес отбрана на Киево. В последните минути на срещата целият стадион освиркваше момчетата на Чиро Ферара, които за пореден път разочароваха с играта си и не успяха да създадат нито едно чисто положение, с което да се върнат в мача. В крайна сметка трите точки отидоха в актива на Киево, а Юве вече ще трябва да трепери за мястото си в Шампионската лига.
Така с тази победа „летящите магарета” събраха 27 точки в актива си и се изкачиха на 11-ото място в класирането. Юве пък се смъкна на четвърта позиция с актив от 35 точки, 2 зад третия Рома. „Бианконерите” могат да изхвърчат и от четворката, ако Наполи победи Палермо по-късно днес.

Киево – Ювентус 1:0

1:0 Сардо 33’

Киево: Сорентино, Мантовани, Мандели, Сардо (Фрей 84’), Йепес, Пинци, Марколини, Лусиано, Ригони, Граноче, Абрускато (Ариати 87’)

Старши треньор: Доменико Ди Карло

Ювентус: Буфон, Григера (Дзебина 35’), Канаваро, Киелини, Гросо (Салихамиджич 58’), Мело, Маркизио (Имобиле 85’), Де Челие, Диего, Дел Пиеро, Паолучи

Старши треньор: Чиро Ферара

Жълти картони: Йепес, Граноче, Ариати (Киево), Мело, Дзебина