Шоу с марка Дел Пиеро и Диего
Thursday, 14 January 2010 10:12
ImageЮве разби с 3:0 Наполи в 1/8 финален мач за Купата на Италия и продължи напред в турнира, където следващия четвъртък ще срещне шампиона Интер на "Сан Сиро". Най-накрая Чиро Ферара заложи на мечтания от тифозите това лято тандем Дел Пиеро и Диего, които разпиляха "небесносините". Първият отбеляза два гола през втората част (77,82-дузпа), които са неговите първи за този сезон. Бразилският плеймейкър пък откри резултата в 24-ата минута след удар с левия крак.
Този успех поне за малко ще тушира напрежението около наставника на „старата госпожа”, който е засипван от критики след последните неуспешни игри на тима, а медиите на Апенините непрекъснато спекулират, че той ще бъде уволнен.

ImageДвубоят започна с протест на агитката на Юве срещу играчите, Чиро Ферара и ръководството на клуба заради слабите резултати напоследък. Поради това и множеството контузени играчи наставникът на Юве заложи на възможно най-добрия си състав в момента, като Дел Пиеро и Амаури водеха атаката на тима в схемата 4-4-2. Капитанът на "Старата госпожа" се разписа още в деветата минута, но попадението бе отменено поради засада. Валтер Мадзари пък пусна от първата минута новото попълнение на гостите Андреа Досена, останал на терена до 65-ата минута. Както е известно, двата тима делят третата позиция в Серия "А" и Наполи заложиха на доста от резервите си, за да запазят звездите си за мачовете от калчото.
В 24-ата минута играчите на Ювентус успяха да открият резултата при първото си чисто голово положение пред вратата на „небесно сините”. Де Челие напредна през центъра на терена, премина двама защитници и намери в полето включилия се Салихамиджич. Той върна назад към Диего, който с изстрел от границата на полето прати топката в горния ляв ъгъл на Йецо – 1:0.
В 31-ата минута ветеранът Алесандро Дел Пиеро се озова в чиста голова позиция, но от границата на малкия пеналт стреля слабо и вратарят на Наполи улови. До края на полувремето Де Челие, Диего и Амаури сътвориха опасни положения пред Йецо, докато гостите отговориха само с един по-сериозен изстрел на Датоло.

ImageПрез втората част неаполитанците се опитаха да изравнят, но до чисти голови положения пред Александър Манингер не се стигна.
В 50-ата минута пред Диниз се откри хубава възможност да изравни резултата, но ударът му бе спасен с вещина от Манингер. В 65-ата минута Диего след подаване на Дел Пиеро можеше да удвои, но изстрелът му срещна гредата на гостите. Мадзари пусна в игра Марек Хамшик, Фабио Куалярела и Кристиян Маджо. Словакът бе най-близо до изравняване в 72-ата минута, но за негово нещастие коженото кълбо срещна горната греда след страховития му удар отдалеч.
В 77-ата минута интригата в мача свърши, след като воденият от Чиро Ферара тим вкара втори гол. Касерас центрира по земя в полето към Дел Пиеро, който от 8-9 метра растреля стража на гостите. Само пет минути по-късно Диего бе съборен от Контини в наказателното поле на Наполи и реферът отсъди дузпа в полза на домакините и втори жълт и респективно червен картон за играча на "небесно сините". Зад топката застана ветерана Алесандро Дел Пиеро, който с мощен изстрел под гредата направи преднината на своя тим класическа и с това оформи и крайния резултат.

С този успех Ювентус се класира за четвъртфиналната фаза на турнира за Купата на Италия. Поражението бе първо за Наполи от близо четири месеца, след като от уволнението на Роберто Донадони и пристигнато на Мадразри тимът постигна 7 победи и пет равенства от 12 мача.
Часове преди срещата ръководството на Ювентус обяви официално, че дори при поражение от Наполи, Ферара остана начело на отбора въпреки негативните резултати и недоволството на тифозите. До момента участие в тази фаза си осигуриха още тимовете на Интер, Рома, Милан и Катания, а днес са и останалите три двубоя от 1/8-финалите. Следващият четвъртък Юве ще се изправи срещу Интер на "Сан Сиро".

ЮВЕНТУС - НАПОЛИ 3:0
1:0 Диего (24)
2:0 Дел Пиеро (77)
3:0 Дел Пиеро (82-д)

ЮВЕНТУС: Манингер, Касерес (83 - Зебина), Легроталие, Киелини, Гросо (46 - Григера), Салихамиджич, Де Челие, Диего, Амаури, Дел Пиеро (85 - Имобиле)

НАПОЛИ: Йецо, Кампаняро (76 - Куалярела), Ринаудо, Контини, Сунига, Гаргано, Чигарини, Досена (60 - Хамшик), Хофер (65 - Маджо), Денис, Датоло

Жълти картони: Салихамиджич, Де Челие (Ювентус); Контини, Чигарини (Наполи)

Червени картони: Контини (Наполи)