Юве се върна към победната серия
Wednesday, 06 January 2010 18:41
juve_team_rezervni_ekipi.jpg В първия си мач от Новата година, Ювентус победи Парма като гост с 1-2. Всичките голове паднаха още през първата част. Първо  Салихамиджич откри с глава още в третата минута за гостите, но след няколко добри възможности Аморузо изравни за "дуковете" в 25-ата минута също с глава. За нещастие на Парма бранителят на тима Кастелини си отбеляза нелеп автогол с глава след корнер минути преди края на първата част. Интересното е, че през цялата среща момчетата на Гуидолин имаха предимство и владееха играта. В 73-ата минута заради втори жълт картон бе изгонен уругвайския защитник Касерес, но последвалият натиск до края не доведе до изравняване.

Още в самото начало на мача, при едно центриране на Диего от корнер, Киелини засече топката, Салихамиджич я отклони малко пред Миранте и кълбото се спря в мрежата на Парма. Така босненецът поведе съотборниците си към победата. Постепенно Парма натисна в търсене на изравнителния гол. В 16-ата минута Биаблани направи отличен самостоятелен пробив и отправи истинска бомба с десния крак, но Манингер се намеси и изби в ъглов удар. Резервният страж на Юве обаче нямаше какво да направи в 25-ата минута, когато Никола Аморузо надскочи съименника си Легроталие при едно центриране и с хубав удар с глава изравни за 1:1.
Малко по-късно хубав удар на ветерана от границата на наказателното поле бе спасен по отличен начин от Манингер, за да се стигне до 39-ата минута, когато Паоло Кастелини си отбеляза изключително нелеп автогол, след като заби топката с глава в собствената си мрежа пред погледа на появилия се като резерва на мястото на контузения Трезеге – Амаури. В самия край на полувремето пък Салихамиджич пропусна да вкара трети гол за своя отбор, след като се размина с остро центриране отляво.

Второто полувреме премина изцяло под диктовката на отбора на Парма, който обаче много трудно създаваше опасни положения пред противниковата врата. Гостите от своя страна рядко атакуваха и разчитаха само на статични положения и дълги изсипани топки.
Така се стигна до 73-ата минута, когато Мартин Касерес получи втори жълт картон и остави „Старата госпожа” с човек по-малко на терена. Така, останали с човек повече, „дуковете” натикаха своя съперник, а в игра се появиха Валери Божинов и Алберто Палоски. Това обаче не доведе до много напрежение пред вратата на Манингер, въпреки че Аморузо и Галопа пропиляха изгодни положения. До края на мача не се случи нищо по-интересно, като Божинов можеше да вкара от фаул, но ударът му срещна стената.

Така резултатът остана непроменен и Ювентус стартира 2010 година с трудна победа на негостоприемен стадион. Така „бианконерите” изместиха Милан от второто място с актив от 33 точки, но „росонерите” имат 2 мача по-малко. Парма и Божинов пък са 6-и с 28 точки.

Парма – Ювентус 1:2

0:1 Салихамиджич 3’
1:1 Аморузо 25’
1:2 Кастелини (авт) 39’

Парма: Миранте, Панучи, Дзакардо, Кастелини (Божинов 67’), Делафиоре, Дзенони, Мороне, Джемали, Галопа (Палоски 82’), Биаблани, Аморузо

Старши треньор: Франческо Гуидолин

Ювентус: Манингер, Касерес, Киелини, Легроталие, Фелипе Мело, Салихамиджич (Де Челие 72’), Маркизио, Поулсен, Диего (Григера 75’), Трезеге (Амаури 22’)

Старши треньор: Чиро Ферара

Жълти картони: Дзенони, Мороне, Делафиоре (Парма), Касерес (2), Гросо, Мело (Ювентус)