Юве се срина пред собствена публика
Sunday, 20 December 2009 20:22
marchisio_catania.jpg„Бианконерите" загубиха като домакин с 1:2 от последния в класирането на Серия „А" Катания в мач от 17-ия кръг на калчото и изостанаха на шест точки от шампиона Интер (36), който има мач по-малко.

Играчите на Чиро Ферара, за когото може би това бе последния мач начело на отбора, допуснаха трета поредна загуба и общо пета в последните си шест мача. Три от тях в калчото и две в Шампионската лига, които изхвърлиха тима от турнира, а втората с 1:4 от Байерн Мюнхен бе най-тежката в историята на клуба като домакин в евротурнирите.

Юве игра много слабо през първата част, като бе освиркван от своите тифози, а отново най-много критики отнесе най-слабият на терена Фелипе Мело, който бе заменен още в 32-ата минута от Салихамиджич.
Срещата започна с добра намеса на вратаря на гостите, който в 1-та минута спаси удар на Диего от границата на наказателното поле. Последваха пропуски на Амаури, а в 18-ата минута Андухар отново направи хубаво спасяване след шут на Тиаго.
Така дойде 23-ата минута, когато именно Тиаго фаулира Споли в наказателното си поле, за което реферът Пиерпаоли му показа жълт картон и отсъди дузпа в полза на Катания. Зад топката застана Мартинес, който хладнокръвно изведе гостите напред в резултата – 1:0.
След попадението играта се поизнерви и двата тима започнаха да извършват редица нарушения в центъра на терена. Последната по-опасна ситуация за първата част дойде чак в 46-ата минута, когато Мартинес засече с глава центриране на Лиама, но ударът му не намери очертанията на вратата на Манингер.

През втората част играчите на Ферара вдигнаха оборотите, но с пропуски се отличиха Давид Трезеге и Салихамиджич. В 53-ата минута Лиама отправи страхотен изстрел от около 35 метра, но той премина близо до горния десен ъгъл на вратата на „старата госпожа”. Последваха неточни шутове на Биаджианти и Моримото преди Хасан Салихамиджич да изравни резултата в 66-ата минута, след като получи топката на удобна позиция от Диего и с левия крак я прати в мрежата на Андухар.

Ферара заложи моментално на Алесандро Дел Пиеро и Себастиан Джовинко, които замениха Амаури и Тиаго Мендеш. Още с първото си докосване Дел Пиеро намери Трезеге, но зверски сблъсък между него и вратаря Мариано Андухар повали французина на терена. Лекарите веднага превързаха главата му, като имаше съмнение дали футболистът ще може да продължи мача, но все пак след няколко минути Трезегол продължи с превръзка на главата.

След изравнителния гол играта отново се накъса, а домакините отново изпаднаха в летаргия и трудно намираха път към вратата на гостите, въпреки че владееха по-често топката. Все пак в 75-ата минута Трезеге направи непростим пропуск, след като бе изведен сам срещу Андухар от Диего, но стражът на Катания успя да спаси шута му.
Така дойде 87-ата минута, когато Катания попари тотално „Олимпико” след страхотна контраакция, която завърши със страхотно извеждащо подаване на Плазмати към Ицко, който с десния крак прати кълбото в долния ляв ъгъл на Алекс Манингер – 1:2.
До края на мача Ювентус опита хаотичен натиск, но въпреки 7-те минути продължение те не успяха да вкарат нов гол и така Катания взе престижна победа при гостуването си на „бианконерите”.

След тази победа гостите се изкачиха на предпоследното 19-о място във временното класиране с актив от 12 точки. Това бе пета загуба в Серия „А" за Юве, който останаха 3-и с 30 спечелени точки.

Ювентус – Катания 1:2

0:1 Мартинес 24’ (д)
1:1 Салихамиджич 66