38 Сампдория X-X Ювентус

* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

Ювентус се срина
Sunday, 13 December 2009 10:25
molinaro_bari.jpgИталианският гранд Ювентус допусна втора тежка загуба в рамките на няколко дни, след като отстъпи с 1:3 на новака Бари в мач от 16-ия кръг на Серия "А" като гост. Рикардо Меджорини откри за южняците в 7-ата минута, но голаджията Давид Трезеге изравни в 23-ата минута. В края на първата част Пауло Витор Барето от дузпа даде нов аванс на своите, а през втората част след пропуск от бялата точка на Диего в 68-ата минута и още куп пропуски на Юве, Алмирон довърши гостите с удар от 25 метра. Така "Старата госпожа" остана на трето място с актив от 30 точки, докато Бари се изкачи на пето място с актив от 25 точки.

Пред близо 60 000 тифози на препълнения "Сан Никола" Бари постигна първи успех в Серия "А" срещу Юве от 1990 година, ако не се брои победата преди две години, когато двата отбора бяха в Серия "Б".

Ферара заложи на Кристиан Поулсен за сметка на наказания Фелипе Мело, а Тиаго Мендеш, Клаудио Маркизио и Диего бяха другите халфове зад Давид Трезеге и Амаури. Капитанът на гостите Алесандро Дел Пиеро остана на пейката през всичките 90 минути. Кристиан Молинаро започна като ляв защитник на мястото на Фабио Гросо, Никола Легроталие и Фабио Канаваро бяха тандемът пред Буфон, а отдясно бе Хосе Мартин Касерес.

Торинският гранд искаше победата на всяка цена, но след груба грешка на Маркизио, Меджорини стреля и след рикошет в Легроталие топката попадна в мрежата на Юве. Гостите се опитаха да обърнат мача и в 23-ата минута след два пропуска Трезеге вкара седмия си гол за сезона в калчото. Френският голмайстор се разписа след избит от вратаря Жан-Франсоа Жиле изстрел на Диего. Последваха две страхотни прояви на Жиле след удари на Диего и Амаури, но при хубава контраатака в 44-ата минута Барето бе повален от Канаваро в наказателното поле и реферът Паоло Талявенто отсъди дузпа. Потърпевшият бе точен с четвъртия си гол за сезона.

През втората част Юве започна да атакува и да оставя много пространства за контраатаки. Така след няколко пропуска пред Жиле се наложи Буфон да запазва резултата. Гросо замени контузилия се Молинаро и веднага си спечели дузпа. Зад топката застана Диего, който бе обезпокояван от тифози с лазер, светейки му в очите секунди преди да изрита топката на сантиметри от горната греда. Въпреки пропуска Юве продължи да атакува и да създава положения, но топката не искаше да посети мрежата на Жиле.

В 75-ата минута Каморанези замени Тиаго, но в 81-ата минута изгоненият от Ферара това лято Алмирон с удар от 25 метра в долния десен ъгъл на Буфон направи резултата 3:1. Аржентинецът не отпразнува гола си от уважение към бившите си тифози.
Проблемите за Ферара не спряха до тук, след като и Каморанези се контузи и трябваше да бъде заменен от Себастиян Джовинко. В последните минути Юве създаде още две положения, но Жиле бе блестящ и късметът отново обърна гръб на гостите.

Загубата е трета за последните шест мача в калчото и общо пета в последните осем мача на "бианконерите", като се добавят и двете поражения в ШЛ. По този начин успехът над Интер с 2:1 миналата седмица може да се окаже безмислен, ако "нерадзурите" утре спечелят срещу Аталанта и върнат преднината си от 8 точки пред Юве.

Last Updated on Sunday, 13 December 2009 12:59