38 Сампдория X-X Ювентус

* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

Юве победи Удинезе в исторически мач
Monday, 23 November 2009 09:14
udi_1_cover.jpgЮвентус постигна поредна победа в първенството на Серия „А” и се върна на втората позиция във временното класиране. „Старата госпожа” се наложи с минималното 1:0 над Удинезе в последния мач от 13-ия кръг.

Двубоят на „Олимпико” мина изцяло под диктовката на домакините, които изпуснаха няколко изгодни положения да увеличат преднината си. Единственият гол в двубоя бе дело на левия бек Фабио Гросо в 51-ата минута, а срещата ще се запомни и със завръщането в игра на Алесандро Дел Пиеро, който дълго време лекуваше контузия.

Първата опасност в мача бе пред вратата на гостите от Удине. Бразилският плеймейкър на Ювентус овладя топката пред дъгата на полето и стреля много силно, но Ханданович със сетни сили изби влизащата под гредата топка. Седем минути по-късно Мауро Каморанези напредна по дясното крило и центрира остро към границата на малкия пеналт. Бранител на Удинезе не успя да избие добре топката и тя попадна в краката на Джовинко. Той веднага стреля по диагонала, но стражът на гостите успя да избие взлизащата във вратата му топка.

Натискът на домакините се усилваше с всяка изминала минута, а Каморанези и Диего не спираха да тормозят отбраната на „зебрите”. В 38-ата минута играчите на Ювентус сътвориха много хубава атака, която като по чудо не завърши с гол. Диего разтегна играта вляво към Каморанези, който задържа топката и с хубаво меко центриране намери Амаури пред границата на малкия пеналт. Бразилският нападател не се поколеба и веднага стреля,
но Ханданович с уникален рефлекс успя да закове коженото кълбо в прегръдките си.

Две минути преди края на първата част гостите сътвориха първото си по-опасно положение към вратата на „старата госпожа”. Д’Агостино стреля от границата на наказателното поле, но ударът му бе блокиран, а топката попадна в краката на Исла. Халфът на Удинезе стреля веднага и прати коженото кълбо в мрежата зад Буфон, но попадението бе отменено заради засада на последния.

Втората част отново започна със силен натиск на домакините и логично те успяха да поведат в резултата в 51-ата минута. Поусен намери Касерас по дясното крило, бившият играч на Барселона центрира остро към границата на малкия пеналт, а Фабио Гросо с левия крак прати топката в мрежата зад Ханданович. След попадението футболистите на Ювентусе се успокоиха, а в игра се появи любимецът на тифозите на „старата госпожа” Алесандро Дел Пиеро.

В 64-ата минута именно легендата на Юве Дел Пиеро центрира остро в полето на Удинезе, Ханданович боксира, но топката попадна в краката на Сисоко. Малиецът стреля силно от границата на полето, а ударът му мина на сантиметри над напречната греда. В ответната атака Флоро Флорес затрудни Буфон с далечен изстрел, но италианският национал успя да избие с крак.

Играчите на Чиро Ферара продължиха да атакуват, но масираният им натиск доведе само до няколко разбърквания пред вратата на Ханданович, както и един слаб удар на Диего от границата на полето. В даденото от рефера продължение Запата можеше да изравни резултата, но ударът му от 10-ина метра бе спасен с вещина от Буфон.

След тази победа Ювентус събра 27 точки и се върна на второто място в класирането на Серия "А". Тимът на Удинезе пък остава на 14-ата позиция с 15 пункта.

Ювентус – Удинезе 1:0
1:0 Гросо (51’)

Ювентус: Буфон, Касерас, Канаваро, Киелини, Гросо, Каморанези, Мело (52’ Сисоко), Поусен, Диего (86’ Де Челие), Джовинко (52’ Дел Пиеро), Амаури

Удинезе: Ханданович, Баста, Запата, Кода, Лукович, Инлер (84’ Самарко), Д’Агостино, Асамоа, Лоди (57’ Ромеро), Флорес, Исла (88’ Коради)

Жълти картони: Диего, Поусен, Дел Пиеро (Ювентус); Асамоа, Ханданович (Удинезе)

Стадион: „Олимпико”, Торино

Last Updated on Monday, 23 November 2009 20:05