Ювентус разпиля Аталанта
Monday, 09 November 2009 09:39
kamo_ata_2.jpgИталианският гранд Ювентус постигна категорична победа с 5:2 при гостуването си на Аталанта в среща от 12-ия кръг на Серия "А".

Мачът на стадион „Атлети Адзури Д’Италия” в Бергамо бе много динамичен, като зрителите се насладиха на една добра игра от страна на двата отбора, както и на цели седем попадения.

Головете в този зрелищен двубой можеха да са и повече, но реферът Морганти отмени три попадения на "старата госпожа".

Срещата започна доста равностойно, а първото чисто голово положение се откри пред играчите на „старата госпожа”. В 10-ата минута Мауро Каморанези напредна през центъра на терена и стреля от 25 метра, но със сетни усилия стражът на домакините Консили успя да избие в корнер влизащата във вратата му топка. Пет минути по-късно Валдес пусна топката в коридор към Тирибоки, който излезе очи в очи с Буфон, но ударът му от малък ъгъл мина на сантиметри покрай десния страничен стълб на вратата на гостите.

В 25-ата минута Дони пусна хитър пас в „чешка уличка” към Чераволо, който обаче бе изпреварен от излезлия Буфон. Три минути след това Каморанези се пребори с бранител по дясното крило и центрира към границата на малкия пеналт. Трезеге засече топката с глава и разстреля Консили, но страничният рефер обаче бе вдигнал флага за засада на французина. Пет минути след това Валдес центрира от фаул към Дони, който стреля от воле, а ударът му мина на сантиметри покрай вратата на Буфон.

В 36-ата минута логичното се случи и отборът на Ювентус успя да излезе напред в резултата. Гросо се пребори за топката в наказателното поле на домакините, обърна се и центрира към Каморанези, който с глава простреля Консили - 0:1. Само 60 секунди по-късно играчите на „старата госпожа” успяха да вкарат и втори гол, който отново бе дело на италианския национал. Гросо открадна топката и проби по лявото крило, подаде на непокрития Мауро Каморанези, който от дъгата на полето с много прецизен шут матира Консили. В последната минута на първата част Гуаранте пробва рефлекса на Буфон с изстрел от дъгата на полето, но опитният вратар на Юве успя да закове коженото кълбо пред голлинията.

В 51-ата минута домакините успяха да намалят резултата и върнаха интригата в мача. Гуаранте овладя топката в центъра на терена и с хубав пас в коридор успя да изведе Валдес зад отбраната на „старата госпожа”. Чилийският халф се озова очи в очи с Буфон и с много хубав изстрел под плонжа на италианския национал успя да вкара топката в мрежата зад него. В ответната атака Ювентус успя да вкара трети гол, но той отново бе отменен заради засада. Диего центрира от фаул, Мело чукна топката във вратата на Аталанта, но страничният рефер бе вдигнал флага за засада.

В 53-ата минута коженото кълбо отново влезе в мрежата на Консили, след като Поусен засече хубаво центриране и с глава не остави шансове на стража на домакините. Реферът Морганти обаче отмени и това попадение на „старата госпожа”, с което си навлече гнева на тифозите на торинския гранд. Две минути по-късно топката отново влезе в мрежата зад Консили, но този път попадението бе редовно и играчите на Ювентус заслужено ликуваха. Таламонти изчисти лошо кълбото, което попадна в краката на бразилеца Мело, който с безпощаден удар от дъгата не остави никакви шансове на Консили – 1:3.

В 70-ата минута Валдес получи топката в полето на Юве, освободи се от персоналния си пазач и стреля на сантиметри над вратата. Минута по-късно Тирибоки подхвана бърза атака за домакините, като разтегли играта в дясно към Чераволо. Италианският нападател влезе в полето, с хубав финт преодоля Гросо и с изстрел по диагонала не остави никакви шансове на Буфон – 2:3. Домакините се опитаха да притиснат своя съперник, но атаките им бяха лесно разгадавани от отбраната на торинския гранд.

Всичко в мача свърши в 85-ата минута, когато Диего отбеляза четвърти гол за Ювентус, след като засече хубаво центриране на Каморанези и от близко разстояние не остави никакви шансове на Консили. Две минути по-късно Киелини проби по лявото крило и центрира в наказателното поле на домакините. Влезлият като резерва Де Челие чукна топката, която се озова в краката на Давид Трезеге. За опитния голмайстор не оставаше нищо друго освен от 4-5 метра да вкара 5-ия гол за „старата госпожа”. До края на мача двата отбора така и не успяха да създадат чисто положение пред една от двете врати и в крайна сметка Ювентус се поздрави с трите точки.

След тази победа Юве остава на второто място в Серия "А" с актив от 24 точки, докато Аталанта се смъкна на 17-ата позиция със 7 пункта.

Аталанта – Ювентус 2:5
0:1 Каморанези (36)
0:2 Каморанези (37)
1:2 Валдес (51)