Амаури върна самочувствието на Юве
Sunday, 25 October 2009 20:06
amauri_siena.jpgИталианският гранд Ювентус победи с 1:0 Сиена като гост и записа първи успех от четири поредни мача в Серия "А". Единственото попадение реализира бразилският голмайстор Амаури с глава в 72-ата минута на мача след подаване на Диего. Попадението бе негово второ поред в шампионата, след като преди седмица спаси тима си от поражение срещу Фиорентина. Интересното е, че преди това не се бе разписвал в продължение на осем месеца. Така "бианконерите" вече имат 18 точки след деветия кръг и изостават на четири от лидера Интер. Сиена пък се срина на последно място с едва пет точки.

Наставникът на гостите Чиро Ферара остави на пейката Фабио Канаваро и заложи на Амаури, Давид Трезеге и Диего в атака, но добре организираният състав на тосканците не позволяваше да се стига до опасност пред вратата на Джалука Курчи. Дори единственото чисто положение за първата част бе пред Джанлуижи Буфон, който майсторски се справи с бившия си съотборник Алдин Екдал и излезе сам срещу него след подаване на Мато Жаяло.

Вратарят на Юве продължи да показва, че се намира в страхотна форма, като показа класа в малкото моменти, когато имаше нужда днес. През втората част най-титулуваният тим на Апенините игра по-добре и заслужено стигна до трите точки.

Гостите от Торино имаха превес през по-голямата част на мача, но футболистите на Чиро Ферара отново пропуснаха доста положения, както направиха и в предишните мачове.

Торинци можеха да открият резултата в 23-ата минута, когато Паоло Де Челие засече с удар центриране на Зденек Григера, но топката бе уловена от стража на домакините Джанлука Курчи.

Само две минути по-късно Диего изпробва силен удар от границата на пеналта, но топката бе отразена от Курчи.

Натискът на торинци продължи и в 40-ата минута Киелини засече с глава центриране на Диего, но топката отново не влезе във вратата на „токсиканци”.

Домакините също имаха своите положения през първото полувреме, но Макароне и Каяйо направиха пропуски пред вратата на Буфон.

През второто полувреме Юве бе по-добрият отбор на терена и напълно закономерно стигна до победата. В 72-ата минута Карвальо Амаури засече с глава центриране на Диего от фаул и донесе победата на своя тим.

"Старата госпожа" записа втори пореден успех тази седмица с 1:0 след победата над Макаби (Хайфа) в Шампионската лига като домакин. Юве посреща втория в класирането Сампдория тази сряда от 21,45 часа в мач от десетия кръг на калчото. Сиена пък гостува на друг отбор в зоната на изпадащите Болоня в мач да спасение.