Първа победа на Юве в Шампионската Лига
Thursday, 22 October 2009 11:27
chiello_mac.jpgОтборът на Ювентус най-накрая стигна до успех, след като в последните пет двубоя на тима във всички турнири, той така и не успяваше да вземе трите точки. "Старата госпожа" надхитри Макаби (Хайфа), побеждавайки го с 1:0 на "Олимпико" в мач от група "А" на Шампионската лига и направи първата крачка към излизане от кризата. Единственият гол в мача отбеляза Киелини в 47-ата минута, а гостите завършиха мача с 10 човека, след като Дутра бе изгонен от игра в 68-ата минута.
"Бианконерите" обаче дадоха свидни жертви в лицето на Фелипе Мело и Йонатан Дзебина, които получиха неприятни контузии.

Първото по-интересно положение в срещата бе създадено от гостите още във 2-ата минута, когато Давиашвили стреля от близо с глава, но Буфон показа класа и успя да опази вратата си суха. Постепенно Ювентус изнесе играта в по-предни позиции, но домакините така и не успяваха да създадат реално голово положение. В 9-ата минута удар от фаул на Гросо бе отразен от вратаря на гостите, а след това с пропуски се отличиха и Трезеге и Сисоко.

Играчите на Макаби обаче стояха много добре на терена и чакаха всяка възможност за да контраатакуват. Така в 28-ата минута Рафаелов получи възможност да стреля от средна дистанция, но изстрелът му не намери вратата. В 39-ата минута Сисоко изпусна хубава възможност, след като стреля от близо с глава, но встрани от вратата. Само минута по-късно и Гросо нямаше шанс да вкара кълбото в мрежата. В самият край на полувремето и Диего пробва точността си от един пряк-свободен удар, но отново без успех, а веднага след това Давиашвили отговори с изстрел към Буфон, но стражът отново бе на мястото си.

Второто полувреме "старата госпожа" стартира много мотивирано и още в 47-ата минута след едно центриране от фаул Киелини с глава най-накрая разпечата вратата на израелския тим. Гостите обаче веднага реагираха и две минути по-късно Загури отправи опасен удар преминал покрай вратата.

В 53-ата минута пък при един корнер се стигна до разбъркване пред вратата на гостите и Джовинко и Диего опитаха удари, но не успяха да пратят кълбото в мрежата. Натискът на Юве обаче продължи да се усилва и Трезеге пропусна нова нелоша възможност да удвои резултата, а веднага след това и Джовинко отправи нов удар.

В 65-ата минута голмайсторът до момента Киелини можеше да удвои резултата, но този път ударът му не бе точен. Три минути по-късно пък Дутра от гостите си изпроси червен картон и така като че ли окончателно предреши изхода на срещата. До края Ювентус изпусна още няколко шанса да удвои преднината си, а Каморанези уцели и гредата. В последната минута пък гостите имаха страхотен шанс да стигнат до равенството, но Буфон отново показа класа.

Домакините все пак удържаха крехката си преднина и  взеха ценен успех. Така Юве вече е втори с 5 точки, на 2 зад лидера Бордо и 1 пред Байерн.

Ювентус - Макаби (Х) 1:0
1:0 Киелини (47)

ЮВЕНТУС: Буфон, Гросо, Канаваро, Киелини, Дзебина (Касерес 35), Мело (Поулсен 62), Каморанези, Сисоко, Диего, Джовинко, Трезеге (Амаури 81)

Треньор: Чиро Ферара

МАКАБИ: Давидович, Мешумар, Кейнан, Тешейра, Масилела (Загури 46), Рафаелов (Дутра 57), Кулма, Боколи, Осман, Арбайтман (Гадир 46), Дваишвили

Треньор: Елиша Леви

Жълти картони: Кулма, Тешейра, Загури, Боколи (М)
Червен картон: Дутра (М)