Юве сгреши у дома срещу Болоня
Sunday, 27 September 2009 20:12
chiellini_vs_zalayeta.jpgОтборът на Ювентус стъпи на криво в борбата за Скудетото, след като завърши наравно 1:1 с Болоня при домакинството си от 6-ия кръг на италианската Серия „А”.
През целия мач момчетата на Чиро Ферара диктуваха събитията на терена, но многото пропуски пред противниковата врата се оказаха решаващи за крайния изход на двубоя.

Юве наложи домакински натиск още от самото начало на срещата и стигна до първото си положение за гол в 8-ата минута, когато намиращият се в страхотна форма Клаудио Маркизио стреля опасно от границата на наказателното поле, но стражът на Болоня спаси.

С течение на времето, натискът на домакините се увеличи и за Вивиани се създаде доста работа. Наложи се той да спасява последователно удари на Трезеге, Амаури и Легроталие.

Все пак се стигна до 24-ата минута, когато натискът на „бианконерите” даде резултат и те успяха да открият. Джонатан Зебина направи добър пробив отдясно, стреля, Вивиани спаси, след което последва разбъркване, топката попадна в Давид Трезеге и за опитния голмайстор не бе проблем да я чукне в опразнената врата за 1:0. До края на полувремето Юве създаде още няколко опасни атаки, но Амаури и Легроталие не успяха да се разпишат от добри позиции.

През втората част гостите от Болоня се поотвориха и вече по-често поглеждаха към вратата на Буфон. Въпреки това, първото по-сериозно положение за гол се откри именно пред вратата на Вивиано в 48-ата минута, но удар с глава на Амаури премина на сантиметри от десния страничен стълб. Малко по-късно пък удар на Фелипе Мело от далеч бе спасен от стража на гостите.

Така се стигна до 65-ата минута, когато лидерът на Болоня Марко Ди Вайо направи непростим пропуск. Той бе изведен очи в очи с Буфон, избяга от него и след това стреля на празна врата по диагонала, но притичалият Киелини спаси удара му с глава. Малко по-късно пък резервата Джовинко стреля опасно по диагонала, но ударът му премина встрани от вратата.

Последваха три страхотни пропуска на Мауро Каморанези от отлични позиции, които в крайна сметка бяха наказани в последните секунди на срещата, когато гостите от Болоня се добраха до точката, макар и доста несправедливо. Тедеско намери непокрития Адаилтон от пряк свободен удар и ветеранът в редиците на гостите не сбърка отблизо за крайното 1:1.

Така Юве пропусна отлична възможност да дръпне на върха на Интер. „Бианконерите” са втори в класирането с 14 точки, 1 пред Интер и 1 зад лидера Сампдория. Болоня пък е 16-и с едва 6 точки в актива си.

Ювентус – Болоня 1:1
1:0 Трезеге 24’
1:1 Адаилтон 90+3’

Ювентус: Буфон, Зебина (Касерес 67’), Легроталие, Киелини, Молинаро, Каморанези, Мело, Маркизио, Диего (Джовинко 59’), Амаури, Трезеге

Болоня: Вивиано, Раджи, Портанова, Бритос, Лана, Валиани (Тедеско 55’), Мингацини, Гуана, Виджиани (Освалдо 61’), Ди Вайо (Адаилтон 67’), Салайета

Жълти картони: Вивиано, Раджи