38 Сампдория X-X Ювентус

* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

Юве взе само точка от Дженоа
Friday, 25 September 2009 17:33
iaquinta_vs_genoa.jpgДженоа и Ювентус не успяха да се победят и завършиха при резултат 2:2 в последната среща от 5-ия кръг на Серия „А”. Мачът на стадион "Луиджи Ферарис" в Дженоа бе много оспорван, а домакините бяха само от пет минути от спечелването на много престижна победа срещу торинския гранд. Реферът Сакани се превърна в главно действащо лице, след като отмени две попадения на играчите на Чиро Ферара. Резервата Давид Трезеге, който през лятото бе на път да напусне Ювентус, се превърна в герой за своя тим, след като донесе равенството.

Срещата започна с хубаво двойно подаване между Винченцо Якуинта и Амаури, което изведе италианеца на стрелкова позиция, но със самопожертвователен шпагат Бокети изби. В 5-ата минута натискът на „старата госпожа” даде резултат и Якуинта изведе торинския гранд напред в резултата. Каморанези намери по отличен начин италианския национал, който с много прецизен изстрел в горния десен ъгъл матира Амелия – 0:1.

Само шест минути по-късно бразилецът Амаури показа страхотна техника и преодоля Роси, но ударът му бе париран от Амелия. В 14-ата минута Каморанези с дълъг пас изведе Якуинта, който бе фаулиран от Модесто. Аржентинският халф  центрира остро в наказателното поле, Амаури се извиси над всички и стреля с глава, но изстрелът му мина на сантиметри над напречната греда.

Постепенно домакините изравниха играта и започнаха все по-често да поглеждат към вратата на Буфон. В 29-ата минута Модесто проби по крилото и центрира в полето, Место стреля със задна ножица, но топката мина покрай вратата на Юве. Само две минути по-късно „грифоните” изравниха резултата. Скули проби по лявото крило и центрира в полето, а Место със страхотен изстрел с глава разстреля Буфон за 1:1. Гостите отговориха с опасен изстрел на Маркизио, който бе спасен от стража на домакините.

Още в 48-ата минута Маркизио можеше отново да изведе своя тим напред в резултата, но ударът му от 10-ина метра бе блокиран от бранител на Дженоа. Само пет минути по-късно отново халфът на „старата госпожа” сътвори опасно положение пред вратата на Амелия. Маркизио получи топката по лявото крило, напредна и влезе в полето, но ударът му с десния крак бе спасен от стража на „грифоните”. В следващата атака играчите на Ювентус пропуснаха най-чистото си положение в мача. Маркизио с много хубав пас изведе Якуинта очи в очи с Амелия. Италианският национал се опита да излъже вратаря на домакините, а последвалият му удар бе спасен от стража.

В 63-ата минута Григера центрира от корнер, Каморанези стреля с глава, но топката мина над вратата на Амелия. В 71-ата минута Скули овладя кълбото и напредна до дъгата на полето, а последвалият му силен изстрел бе избит с мъка от Буфон. Две минути по-късно Гросо центрира от фаул към далечната греда, където бе Якуинта, който с глава вкара топката в мрежата зад Амелия. Главният рефер Сакани обаче отмени попадението заради доста спорна засада на италианския национал. В 75-ата минута Место проби по дясното крило и центрира много остро към близката греда. Аржентинецът Ернан Креспо изпревари прекия си пазач и с глава простреля Буфон – 2:1.

В 84-ата главният рефер отмени втори гол за Ювентус. Якуинта изведе Трезеге зад отбраната на домакините. Той чукна топката, която се удари в тялото на вратаря Амелия и попадна на крака на Киелини, който с хубав удар прати кълбото в опразнената врата. Страничният рефер обаче бе вдигнал флага за засада на французина.

Само две минути по-късно логично се случи и играчите на „старата госпожа” изравниха резултата. Гросо центрира от фаул, Киелини с глава продължи топката към непокрития Трезеге, който направи резултата 2:2. До края на мача и двата отбора се опитаха да стигнат до трите точки, но в крайна сметка те трябваше да се задоволят с равния резултат.

След това равенство Ювентус заема второто място във временното класиране с актив от 13 точки, колкото има и лидерът Интер. Дженоа пък се изкачи на 4-ата позиция с 10 точки.

Дженоа – Ювентус 2:2
0:1 Якуинта (5)
1:1 Место (31)
2:1 Креспо (75)
2:2 Трезеге (86)

Дженоа: Амелия, Биава, Морети, Бокети, Роси, Милането (66’ Карджа), Запатер, Модесто (61’ Папастатопулос), Место, Флокари (46’ Креспо), Скули

Ювентус: Буфон, Григера, Легроталие, Киелини, Гросо, Мело, Поусен, Маркизио (75’ Джовинко), Каморанези, Якуинта, Амаури (82’ Трезеге)

Жълти картони: Бокети, Роси (Дженоа); Мело (Ювентус)