Световните медии за мача Италия - България
Thursday, 10 September 2009 12:53

presata1.jpgСветовните медии не пропуснаха да отчетат победата на Италия над България с 2:0 в световна квалификация, играна снощи. Повечето медии са единодушни, че италианците са спечелили заслужено и с този успех са на крачка от класиране на Мондиала.
Головете за "Скуадра Адзура" реализираха ювентинците Гросо и Якуинта. Със силен мач се изявиха още Маркизио, Каморанези и централната двойка защитници Киелини - Канаваро, които не оставиха пространства за Бербатов и компания, докато феноменалните спасявания на Буфон доказаха, защо все още Джиджи е "вратар номер 1".

Ето и какво пишат световните медии за снощния мач:

Якуинта и Гросо попариха България. Така е озаглавена статията на ESPN за победата на Италия над България с 2:0. “Италия направи гигантска стъпка към участие на Мондиал 2010 след успех над България с 2:0 в Торино. Гросо и Якуинта бяха точни за „Скуадра адзура”, съответно в 11-ата и 40-ата минута. Определено гостите имаха своите шансове, но Буфон отрази удари на Петров, Божинов и Георгиев. Веднъж и гредата спаси италианския страж, който записа „суха мрежа”. Така играчите на Марчело Липи са с 4 точки аванс пред втория в група 8 Ирландия и равенство в срещата между двата отбора в Дъблин ще класира отбора за Световното в ЮАР”, пише в статията за мача.

Италиански бриз помете България. Така е озаглавена статията на официалния сайт на ФИФА за победата на Италия над България с 2:0 в световната квалификация между двете страни от група 8 на зона Европа. „Световният шампион Италия записа успех над България с 2:0 в Торино и е много близо до класиране на Мондиал 2010. Възпитаниците на Марчело Липи решиха мача още през първата част след точни попадения на Гросо в 11-ата и Якуинта в 40-ата минута на двубоя. Така Италия вече има 20 точки, на 4 пред Ирландия и 9 пред България”, пише в статията за мача.

Липи върна увереността на Италия. Така е озаглавена статията на италианския всекидневник „Кориере дела Сера” за победата на Италия над България с 2:0. Подзаглавието на вестника е „Голове на Гросо и Якуинта убиха България”. „След двата автогола на Каладзе при успеха над Грузия в Тбилиси, тази вечер италианския национален отбор отбеляза два безответни гола срещу България. Автори на попаденията станаха новото попълнение на Ювентус Фабио Гросо и нападателят на „Старата госпожа” Винченцо Якуинта. Така България каза сбогом на Мондиал 2010, а равенство срещу Ирландия през октомври ще означава директно класиране за Световните шампиони. Безспорно трябва да се отличи играта на Джиджи Буфон, който спаси няколко невероятни шута”, пише още изданието.

Италия докосна Световното в ЮАР. Така е озаглавена статията на италианския всекидневник „Кориере дело Спорт” за победата на Италия над България с 2:0. „Националният отбор на Италия почти сигурно се класира за Световното първенство в ЮАР през следващото лято. Играчите на Липи се справиха с България с 2:0 след две попадения на Гросо и Якуинта през първата част. На „Олимпийския стадион” в Торино 27 000 зрители видяха два невероятни гола на играчи на любимия им Ювентус. Равенство в Дъблин на 10-и октомври срещу Ирландия на Трапатони ще означава класиране на Мондиала”, пише в статията на „Кориере дело Спорт” за мача.

Италия на крачка от Мондиал 2010. Така е озаглавена статията на италианския всекидневник „Гадзета дело Спорт” за победата на Италия над България с 2:0 в световната квалификация между двете страни от група 8 на зона Европа. „Велико първо полувреме за Италия. В 11-ата минута Гросо се възползва от невероятен пас на Пирло и с удар от въздуха откри резултата. В края на частта, Якуинта и Джилардино съсипаха България след отлична комбинация за 2:0. Буфон пък спаси сигурен гол след удар на Петров в заключителните секунди. През втората част играчите на Липи се защитаваха отлично, контраатакуваха и до нови попадения не се стигна. Така равенство срещу Ирландия през октомври означава класиране на Световното в ЮАР”, пише в статията на „Гадзета дело Спорт”.

Last Updated on Thursday, 10 September 2009 21:31