Супер Юве прегази Реджина
Thursday, 27 September 2007 03:02

Никола Легроталие, Хасан Салихамиджич, Давид Трезеге и Рафаеле Паладино вкараха през второто полувреме, за да донесат разгромната победа на Ювентус над Реджина с 4:0.

Отборът на Ювентус разгроми Реджина с 4:0 в среща от италианската Серия “А”, като по този начин се доближи на точка до лидерите във временното класиране Интер и Рома. Възпитаниците на Клаудио Раниери отбелязаха и четирите попадения във вратата на своя опонент през второто полувреме. Начало на головата фиеста постави централният защитник на “старата госпожа” Никола Легроталие в 48-ата минута. Само 120 секунди по-късно Хасан Салихамиджич удвои аванса на своя тим, а останалите два гола реализираха Давид Трезеге и Рафаеле Паладино, след страхотни пасове съответно на Дзанети и Ночерино.

Успехът изстреля Юве на трета позиция във временното класиране с 10 точки. Толкова имат и отборите на Наполи и Палермо, които са четвърти и пети в таблицата.

Наред с положителните емоции от победата, наставникът на Юве Клаудио Раниери трябваше да преживее и контузията на Джиджи Буфон. Вратарят напусна с болки в коляното 10 минути преди последния съдийски сигнал и още не е ясно доколко е ссериозно състоянието му.

"Това бе ясно доказателство от страна на Старата госпожа към останалите от лигата, че отнетите титли от 2005 и 2006 г. са били спечелени честно и на терена" - коментира упеха goal.com.

Бианконерите започнаха мача, изпълнени със сигурност след равенството 2:2 с Рома през уикенда, а треньорът Раниери направи много промени. Дел Пиеро, Недвед, Киелини и Григера останаха на скамейката, а Якуинта дори бе извън групата.

В 26-ата минута Давид Трезеге вкара топката в мрежата, но голът не бе зачетен заради съмнителна засада.

Юве пропусна куп положения през първата част, но така и не вкара гол през първото полувреме,. Затова пък само три минути след началото на второто Легроталие простреля вратаря на гостите Кампаньоло с удар с десния крак.

Скоро след това Трезеге предизвика объркване в защитата на Реджина и Салихамиджич се възползва, за да направи 2:0.

В 64-ата минута Трезеге бе близо до гола след центриране на Ночерино, а 12 минути след това все пак се добра до попадение, когато завърши с точен удар с десния крак контраатака.

Преди мача Трезеге получи специална фланелка сномер 100 на гърба от президента Джовани Коболи Джили (на снимката) заради 100-те му гола в Серия А.

Въпреки че доигра в по-ниско темпо остатъка от мача, Юве вкара и четвърти гол в добавеното време, когато Паладино се възползва от подаване на Ночерино.

Last Updated on Thursday, 27 September 2007 16:51