Ферара възкреси Ювентус
Monday, 25 May 2009 10:46
del_piero-siena.jpgНазначението на Чиро Ферара начело на Ювентус се оказа правилен ход. В дебютния си двубой начело на тима специалистът постигна победа с 3:0 в гостуването на Сиена и по този начин приближи "старата госпожа" до директното класиране в Шампионската лига. Това бе и първи успех на "бианконерите" от 7 поредни мача в Серия А. Головете за успеха на гостите отбелязаха Алесандро Дел Пиеро в 17-ата  и 89-ата минута и Клаудио Маркизио в 37-ата.

Мачът започна с превъзходство на Ювентус, който видимо показа, че задължително ще търси трите точки. Така в 17-ата минута Каморанези спечели фаул пред наказателното поле и Дел Пиеро със своя специалитет откри резултата. Постепенно домакините изнесоха играта в предни позиции, но пък това остави повече пространсва в тяхната отбрана и Ювентус се възползваше максимално с бързи контраатаки. Само липсата на завършващ удар на Дел Пиеро и Якуинта попречи резултатът бързо да набъбне. Все пак в 37-ата минута именно при една контраатака Дел Пиеро намери хитро Маркизио зад защитата и младокът не сгреши за 0:2. До края на полувремето и Недвед пропусна от добра позиция, а за първата част единствено Макароне и Калайо сътвориха нещо по-интересно за домакините, но без да застрашат сериозно Буфон.

През второто полувреме Ювентус заигра още по-спокойно и дори намали леко оборотите. Въпреки това Дел Пиеро на два пъти се озова в добри позиции за да направи резултата класически. Недвед също имаше добър шанс макло преди края, докато играите на Сиена имаха само две положения създадени от Яролим и Зито. В 89-ата минута обаче логичното се случи и Дел Пиеро заби втория си гол в мача за крайното 0:3. Маркизио му върна услугата и го намери отлично на границата на наказателното поле, от където той не сгреши.

След този успех Ювентус вече има в актива си равни точки - 71 точки с  Милан. Освен това отбрът вече има преднина от 3 точки пред 4-ия Фиорентина и почти сигурно ще се класира директно в групите на Шампионската лига. Сиена пък заема 13-ата позиция с 43 точки.

Last Updated on Monday, 25 May 2009 10:46