Издънките в Ювентус станаха традиция
Written by NUCLEO1985
Sunday, 17 May 2009 21:51
iaquinta_atalanta.jpgКризата в Ювентус е все по-голяма. "Бианконерите" не успяха да победят в осми пореден мач, завършвайки 2:2 като домакин с Аталанта. На празния заради наказание стадион "Олимпико" в Торино играчите на Клаудио Раниери играха качествено едва 10-15 минути в средата на първата част, когато вкараха два гола и нацелиха на два пъти гредите. През останалото време гостите демонстрираха комбинативен футбол и пропуснаха най-малко 4-5 възможности да спечелят мача удряйки три греди след почивката.

На "Олимпико" Дел Пиеро и Трезеге останаха отново на пейката, както преди седмица срещу Милан. Двубоят започна отлично за Аталанта. Футболистите на Луиджи Дел Нери откриха с удар от 20 метра на Чигарини във втората минута, който рикошира в крака на Легроталие и излъга Буфон. Това отпусна "нерадзурите" и няколко минути по-късно Кристияно Дони след страхотна атака сам срещу вратаря пропусна да удвои.

В 25-ата минута Легроталие нацели гредата с глава, а при рикошета Поулсен стреля в аут с глава на метър от голлинията. 60 секунди по-късно Якуинта бе оставен непокрит и изравни след центриране на Павел Недвед. Именно чехът бе най-добър на терена за Юве. За Якуинта това бе десетият гол за сезона в първенството. Веднага след това Амаури с глава разтресе горната греда на вратата Аталанта. Все пак Кристияно Дзанети изведе "бианконерите" напред след далечен удар от воле, който изненада вратаря Консили. Минута преди края на първата част влезналият две минути по-рано Пелегрино изравни с глава.

Това ядоса Буфон, но той не знаеше какви минути го чакат след почивката. Второто полувреме започна с три стопроцентови положения за Аталанта. Първо Плазмати нацели горната греда с глава отблизо, след това Черчи се откъсна от центъра сам срещу Буфон, но не успя да го преодолее, а минута по-късно Чигарини с хубав удар тресна за втори път в рамките на 300 секунди гредата на Юве. След грешка на Поулсен Буфон изпревари връхлитащия Плазмати и спаси вратата си от трети гол. До края на мача в игра се появиха Дел Пиеро, Трезеге и Зебина, но въпреки това най-чисто положение бе пред стража на домакините. Отново Плазмати бе главно действащо лице, като този път със страхотен диагонален удар прати топката в горната греда на рамката на Юве. Това бе шесто равенство в последните седем мача от калчото за Старата госпожа.

По този начин Ювентус остана на трето място с 68 точки и сега рискува да загуби тази позиция, след като Фиорентина е на точка зад тях два кръга преди края. Както е известно, първите три тима в калчото се класират директно в групите на Шампионската лига, докато четвъртият играе предвъртилен кръг и започва подготовка един месец по-рано от останалите.

Юве е на три точки от втория Милан, но след седмица трябва да победи задължително Сиена в Тоскана, ако иска да остане в тройката.
Last Updated on Sunday, 17 May 2009 21:51